Ratajczak: W niedzielę spotkam tu wielu przyjaciół

Ratajczak: W niedzielę...
Do Gdańska trafił jako kadet i przez lata konsekwentnie pracował na swoją pozycję, sięgając wreszcie po wicemistrzostwo kraju czy Puchar Polski.

W niedzielę Artur Ratajczak po raz pierwszy zagra w ERGO ARENIE nie jako gracz LOTOSU Trefla, a kapitan MKS-u Będzin.

26-letni środkowy spędził w Gdańsku łącznie osiem sezonów. Po raz pierwszy żółto-czarną koszulkę założył w 2007 roku w drużynie kadetów Trefla Gdańsk. Później grał w juniorach i II lidze, a w 2009 roku został włączony do kadry pierwszego zespołu. W sezonie 2010/2011 awansował z LOTOSEM Treflem do PlusLigi i kolejny sezon spędził na walce o miejsce w składzie ekipy prowadzonej przez Dariusza Luksa. W Gdańsku nie miał jednak wielkich szans na grę, więc na kolejny rok udał się na wypożyczenie do pierwszoligowego Ślepska Suwałki. Tam ograł się i na trzy następne lata wrócił do ekipy znad morza. Pod wodzą Andrei Anastasiego sięgnął po wicemistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Polski, zaliczył także występy w Lidze Mistrzów. Po zakończeniu sezonu Ratajczak i władze gdańskiego klubu uznały jednak, że dobrym krokiem w karierze środkowego, będzie kolejne wypożyczenie do klubu, w którym otrzyma on szansę regularnych występów na najwyższym poziomie. Wybór padł na MKS Będzin. W niedzielę pierwszy raz wybiegnie na parkiet ERGO ARENY nie jako siatkarz ekipy gospodarzy, a jako gość.

- To oczywiste, że jestem bardzo związany z miastem i z klubem, bo spędziłem tu masę czasu. Do niedzielnego meczu postaram się jednak podejść jak do każdego innego. W Gdańsku spotkam wielu przyjaciół, ludzi, których darzę dużą sympatią, pewnie wrócą wspomnienia. Poza boiskiem możemy się jednak lubić, spędzać ze sobą czas i utrzymywać kontakt, ale na boisku nie będzie sentymentów, każdy będzie walczył o trzy punkty - zapewnia Ratajczak.

Choć część srebrnej ekipy LOTOSU Trefla nie gra już w Gdańsku, to więzi między zawodnikami nie ustają. Jak przyznaje wypożyczony do Będzina środkowy, siatkarze wciąż są w kontakcie.

- Wiadomo, że w trakcie sezonu różnie bywa z czasem, ale dzwonimy do siebie i wiemy, co słychać u innych. Tworzyliśmy tak zgraną ekipę i byliśmy tak blisko, że niezależnie od tego, czy rozmawiamy co tydzień, trzy tygodnie, czy co dwa miesiące, to wciąż jesteśmy na bieżąco - mówi „Arczi”.

Ratajczak w Będzinie z miejsca stał się kapitanem i w dotychczasowych spotkaniach był solidnym punktem swojej nowej ekipy. Plasuje się w czołowej dziesiątce środkowych PlusLigi, w statystyce bloku wyprzedzając dodatkowo wiele uznanych nazwisk. Czy na niedzielny mecz „Arczi” będzie dodatkowo zmotywowany, by przekonać trenera i władze gdańskiego klubu, że po sezonie warto ściągnąć go ponownie do LOTOSU Trefla?

- Jeden mecz nic nie zmieni i jeśli ktoś będzie oceniał moje umiejętności i perspektywy powrotu do LOTOSU Trefla, to na podstawie całego sezonu, a nie pojedynczego występu. Nie skupiam się na indywidualnym występie, bo w Będzinie tworzymy drużynę, która może wygrywać tylko, jeśli będzie dobrze funkcjonować jako zespół. Jestem kapitanem MKS-u i mam taki charakter, że wymagam dużo od siebie, więc oczekuję również dużo od innych. W drużynie każdy z nas daje z siebie wszystko, dobrze się rozumiemy, jedziemy na jednym wózku i również w Gdańsku zamierzamy walczyć o punkty jako dobrze poukładana ekipa - deklaruje Ratajczak.

Jak „Arczi” poradzi sobie w starciu z kolegami z LOTOSU Trefla? Czy gdańszczanie rozpoczną ligowy rok od zwycięstwa? Początek meczu żółto-czarnych z MKS-em Będzin w niedzielę, 8 stycznia, o godz. 16.00 w ERGO ARENIE. Bilety są dostępne na https://trefl.ticketsoft.pl/, a także w kasach klubowych oraz punktach partnerskich. 
Zobacz także:
PlusLiga: MKS Będzin lepszy od Cuprum, Indykpol wygrywa z Łuczniczką PlusLiga: MKS Będzin ugrał punkt w konfrontacji z PGE Skrą! PlusLiga: MKS Będzin lepszy od Espadonu PlusLiga: ciężka przeprawa Lotosu Trefla w Będzinie! PlusLiga: zwycięstwo Lotosu Trefla w zaległym meczu 25. kolejki

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |