Rhein-Neckar Loewen czy SG Flensburg-Handewitt? Kto nowym mistrzem Niemiec?

Rhein-Neckar Loewen czy SG...
W najbliższą niedzielę w Bundeslidze szczypiornistów zapadną decydujące rozstrzygnięcia. Tego dnia wyłoniony zostanie nowy mistrz Niemiec. Nowy, wiadomo bowiem, że tytułu nie obroni THW Kiel.

Na placu boju zostały już tylko Rhein-Neckar Löwen i SG Flensburg-Handewitt. Ponieważ w ostatniej kolejce wszystkie mecze rozgrywane są o tej samej porze, pierwszą z tych drużyn widzowie Sportklubu zobaczą na żywo (godz. 15.00), spotkanie Flensburga pokazane zostanie z kolei z odtworzenia (godz. 17.15).

Przed ostatnią kolejką Rhein-Neckar Löwen otwiera tabelę i ma nad Flensburgiem jeden punkt przewagi. Wystarczy więc, że „Lwy” wygrają swoje spotkanie z Lubeką i wówczas nikt nie odbierze im pierwszego w historii klubu tytułu. Dwa poprzednie sezony zawodnicy z Mannheim kończyli na drugim stopniu podium, trzykrotnie grali w finale krajowego pucharu, nigdy nie byli jednak mistrzami Niemiec. W niedzielę będą mieli na to niepowtarzalną szansę, wystarczy bowiem, że pokonają najsłabszą drużynę całych rozgrywek. Lubeka w bieżącym sezonie wygrała zaledwie dwa mecze, w sześciu ostatnich poniosła komplet porażek i jest już pewna spadku do 2. Bundesligi. Wydaje się nieprawdopodobne, aby tak słabo spisująca się ekipa była w stanie powstrzymać znakomicie prezentujący się w przekroju całego sezonu Rhein-Neckar Löwen.

Wiarę w sensacyjne rozstrzygnięcie w Lubece z pewnością będą mieli kibicie i zawodnicy Flensburga. Podopieczni Ljubomira Vranjesa zagrają przed własną publicznością z Bergischer i w przypadku zwycięstwa, zachowają szanse na tytuł. Aby móc cieszyć się z mistrzostwa, w równolegle rozgrywanym meczu punkty stracić musi jednak Rhein- -Neckar Löwen. Czy taki scenariusz jest możliwy? Czy „Lwy” wypuszczą z rąk ogromną szansę na tytuł i na ostatniej prostej pozwolą się wyprzedzić rywalom? Odpowiedzi na te pytania w najbliższą niedzielę wyłącznie w Sportklubie. Mecz TuS N-Lübbecke - Rhein-Neckar Löwen na żywo o godz. 15.00, spotkanie Bergischer - SG Flensburg-Handewitt premierowo o godz. 17.15.
Zobacz także:
Velux EHF Liga Mistrzów: porażka Vive Tauronu z "Lwami" DKB Handball Bundesliga: THW Kiel minimalnie lepsze od TSV Velux EHF Liga Mistrzów: porażka Orlen Wisły z Flensburgiem DKB Handball Bundesliga: czołowa trójka punktuje w środę DKB Handball Bundesliga: remis w Goeppingen, Lipsk zwycięża z Melsungen DKB Handball Bundesliga: zwycięstwa Magdeburga i Minden

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |