Riemen-Żerebecka dziesiąta w bardzo trudnych warunkach w Feldbergu

Riemen-Żerebecka...
Z powodu silnego wiatru i gęsto padającego śniegu udało się rozegrać tylko 1/8 finałów wczorajszych zawodów Pucharu Świata FIS w Skicrossie. Zgodnie z regulaminem wystarczyło to do ogłoszenia wyników. Dzisiejsze zawody zostały odwołane.

Już w piątek trudne warunki wpłynęły na decyzję o odwołaniu kwalifikacji. Wszystko wskazywało na to, że także w sobotę silny wiatr nie pozwoli na rozegranie zawodów. Mimo wszystko podjęta została próba przeprowadzenia rywalizacji, zakończona po 1/8 finałów. Wielu zawodników miało duże problemy na trasie - swojego przejazdu nie ukończyła aktualna liderka Pucharu Świata, Kanadyjka Marielle Thompson.

Po zawodach na oficjalnej stronie internetowej FIS kilkukrotnie zmieniane były wyniki zawodów. Początkowo Karolina Riemen-Żerebecka została sklasyfikowana na piątej pozycji. Po rewizji wyników okazało się, że Polka jest dziesiąta i tym samym po zawodach w Austrii zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

Dzisiejsze zawody, które także miały zostać rozegrane w Feldbergu, zostały odwołane. Kolejny start czeka naszą reprezentantkę w dniach 10-12 lutego w Idre Fjall w Szwecji.


Zobacz także:
PŚ w skicrossie: Riemen-Żerebecka siódma w szwedzkim Idre Fjall Karolina Riemen-Żerebecka: Celem jest zwycięstwo! Karolina Riemen-Żerebecka: Wiem, że zwycięstwo jest możliwe Riemen-Żerebecka w czołówce PŚ w skicrossie w Val Thorens PŚ w PyeongChang: Riemen-Żerebecka ósma na olimpijskiej trasie!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |