Riemen-Żerebecka w czołówce PŚ w skicrossie w Val Thorens

Riemen-Żerebecka w...
Po dwóch pierwszych przystankach Audi FIS Ski Cross World Cup reprezentantka Polski plasuje się na dziewiątym miejscu klasyfikacji generalnej. Jutro powalczy o kolejne punkty w szwajcarskiej Arosie.

Zawody otwierające zmagania w pucharze świata w skicrossie FIS rozegrane zostały pod koniec ubiegłego tygodnia we francuskim Val Thorens. Po czwartkowych kwalifikacjach reprezentująca Polskę Karolina Riemen-Żerebecka była ósma, co potwierdziło że jest bardzo dobrze przygotowana do tego sezonu i bez wątpienia należy do światowej czołówki tej konkurencji.

Zmieniona trasa w Val Thorens, z trudną technicznie, środkową sekcją sprawiła zawodnikom sporo trudności. W piątkowych zawodach nie brakowało widowiskowych manewrów, upadków i zaciętej walki do ostatnich metrów. Ostatecznie, w rywalizacji kobiet triumfowała Kanadyjka Marielle Thompson.

Riemen-Żerebecka była dziesiąta i jak sama przyznaje wynik ten podziałał mobilizująco przed kolejnymi zawodami, rozegranymi już w sobotę, także w Val Thorens (pierwszy przystanek tegorocznego pucharu świata to zawody podwójne).

Tym razem Polka była ósma, tuż za Szwajcarką Fanny Smith, która dzień wcześniej finiszowała na drugim miejscu i trzy miejsca za zwyciężczynią piątkowych zawodów Thompson. Najlepsza tego dnia była Anna Holmlund ze Szwecji.

„Dwa pierwsze starty uważam za udane. Trasa była bardzo dobrze przygotowana, popełniłam parę błędów, które uniemożliwiły  mi walkę o miejsce w pierwszej czwórce.  Dzisiaj  czekają mnie kolejne kwalifikacje w Arosie w ramach Cross Alps Tour. Na ten cykl składa się sześć pierwszych przystanków pucharu świata rozgrywanych w czterech różnych krajach w przeciągu czternastu dni. Poszczególne wyniki liczą się zarówno do generalnej klasyfikacji pucharowej jak i do osobnej klasyfikacji Cross Alps Tour.” - komentowała Karolina Riemen-Żerebecka, która zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu świata.

Po jutrzejszym finale zawodnicy rywalizujący w Audi FIS Ski Cross World Cup przeniosą się do Montafon w Austrii (16-17 grudnia), a ostatnie w tym roku zawody -  także podwójne - rozegrane zostaną we włoskim Innichen/San Candido (20-22 grudnia).


Zobacz także:
PŚ w skicrossie: Riemen-Żerebecka siódma w szwedzkim Idre Fjall Riemen-Żerebecka dziesiąta w bardzo trudnych warunkach w Feldbergu Karolina Riemen-Żerebecka: Celem jest zwycięstwo! Karolina Riemen-Żerebecka: Wiem, że zwycięstwo jest możliwe PŚ w PyeongChang: Riemen-Żerebecka ósma na olimpijskiej trasie!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |