Robert Taht został wybrany najlepszym siatkarzem w Estonii!

Robert Taht został wybrany...
27 grudnia Estońska Federacja Siatkówki ogłosiła listę najlepszych zawodników i trenerów 2016 roku. Przyjmujący zespołu Cuprum Lubin - Robert Taht został wybrany Najlepszym Siatkarzem w Estonii.

Tego samego wieczoru odbyła się również Estońska Gala Sportu, zorganizowana przez Estoński Komitet Olimpijski, gdzie Robert Täht był nominowany w kategorii Najlepszy Sportowiec 2016 roku w Estonii. Zawodnik Cuprum Lubin zajął 6 miejsce w tym plebiscycie. Dla Roberta Tahta była to pierwsza taka nominacja.

Natomiast drugi estoński zawodnik Cuprum Lubin - Keith Pupart, który był nominowany do nagrody po raz drugi, został wybrany Najlepszym Siatkarzem w Estonii cztery lata temu, w 2012 roku.

Trener Cuprum Lubin, Gheorghe Cretu, był jednym z nominowanych w kategorii Najlepszy Trener w kraju i zajął bardzo wysokie - drugie miejsce (po trenerze zespołu wioślarskiego, zdobywcy brązowego medalu olimpijskiego). Gianniemu, który poprowadził kadrę Estonii do zwycięstwa w Euroleage i zakwalifikowania (po raz czwarty) do Mistrzostw Europy, zabrakło do zwycięzcy tylko jednego punktu.

Gratulujemy!


Zobacz także:
PlusLiga: Cerrad Czarni wygrywają z Cuprum! Rodzinne kibicowanie Cuprum Lubin PlusLiga: pięciosetowy bój dla Lotosu Trefla! PlusLiga: trzysetowe zwycięstwa lubinian i częstochowian PlusLiga: pewna wygrana Cuprum w Bydgoszczy

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |