Romać: Dodatkowy dreszczyk emocji

Romać: Dodatkowy dreszczyk...
Długi weekend? Nie dla siatkarzy i kibiców LOTOSU Trefla! W dniu Święta Niepodległości gdański zespół podejmie jednego z głównych rywali do walki o miejsce w czołówce PlusLigi, a przy tym najbardziej bezkompromisową ekipę w stawce - Cuprum Lubin.

Cuprum to zespół stawiany przez większość ekspertów w gronie kandydatów do walki o czołową czwórkę PlusLigi. W składzie drużyny z Lubina nie brakuje graczy z międzynarodowym doświadczeniem. Grzegorz Łomacz, były kapitan LOTOSU Trefla, był podstawowym rozgrywającym reprezentacji Polski w trakcie Igrzysk Olimpijskich, Marcus Boehme w niemieckiej kadrze rozegrał ponad 200 meczów, sięgając m.in. po brąz mistrzostw świata, a Grek Rafael Koumentakis oraz Estończycy Keith Pupart i Robert Täht w ostatnich sezonach grali o triumf w Lidze Europejskiej. Trenerem dwóch ostatnich w drodze po złoto tych rozgrywek był zresztą szkoleniowiec Cuprum, Rumun Gheorghe Cretu.

To międzynarodowe towarzystwo zaliczyło bardzo udany start w nowy sezon. Lubinianie ulegli tylko mistrzom Polski i brązowym medalistom poprzednich rozgrywek PlusLigi, gromiąc z kolei wicemistrzów kraju, Asseco Resovię Rzeszów. Cuprum to najbardziej bezkompromisowa ekipa ligi - tylko jeden z siedmiu meczów „Miedziowych” trwał dłużej niż trzy sety. W czterech zespół z Lubina wygrywał 3:0, a w dwóch wspomnianych wcześniej przegrał 0:3.

- Na pewno będzie to bardzo wymagający rywal. Ten zespół od początku sezonu pokazał, na co go stać, ogrywając silne drużyny. Przed nami ciężkie spotkanie, ale jesteśmy w pełni zmobilizowani i chcemy powalczyć z ekipą z Lubina, wyrwać im jakieś punkty. Mam nadzieję, że nasza obecna dyspozycja pozwoli nam rywalizować z Cuprum na równym poziomie. Nas czeka z pewnością bardzo trudny mecz, a kibiców - ciekawe widowisko - przekonuje Bartosz Gawryszewski, kapitan LOTOSU Trefla. 

Piątkowy mecz będzie wyjątkowy dla Szymona Romacia. Atakujący LOTOSU Trefla urodził się w Lubinie, spędził tam trzy sezony swojej seniorskiej kariery, a w Gdańsku występuje na zasadzie rocznego wypożyczenia z Cuprum. W dotychczasowych spotkaniach wprawdzie pełnił on głównie rolę zmiennika Damiana Schulza, ale kto wie, czy w spotkaniu ze swoją macierzystą ekipą nie przechyli szali zwycięstwa na stronę żółto-czarnych.

- Na pewno jest to dla mnie szczególne wydarzenie. Spędziłem w Cuprum parę fajnych lat, bardzo miło wspominam ten czas i chętnie spotkam się z chłopakami, zamienię parę słów. Na pewno pojawi się dodatkowy dreszczyk emocji. Oczywiście na boisku nie będzie sentymentów, tylko sportowa rywalizacja. Mam nadzieję, że trzy punkty pozostaną w ERGO ARENIE - deklaruje Romać. 

Mecz LOTOS Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin rozpocznie się w piątek, 11 listopada, o godz. 14.45 w ERGO ARENIE. Bilety nabywać można za pośrednictwem strony trefl.ticketsoft.pl, a także w kasach hali. 

Liczby meczu:

1 - tylko jedno z dotychczasowych spotkań Cuprum w tym sezonie PlusLigi trwało dłużej niż trzy sety. Lubinianie są najbardziej bezkompromisową drużyną w stawce - prócz jednego tie-breaka pozostałe mecze wygrywali 3:0 lub przegrywali 0:3. Dla porównania LOTOS Trefl w trzech partiach zakończył tylko jeden z siedmiu pojedynków. 

3 - tylu byłych graczy LOTOSU Trefla (Grzegorz Łomacz, Paweł Rusek, Maciej Gorzkiewicz) występuje w Cuprum.

4 - reprezentanci tylu krajów znajdują się w składzie Cuprum. W zespole z Lubina występują Polacy, Estończycy, Niemiec i Grek, a ponadto szkoleniowcem tej ekipy jest Rumun Gheorghe Cretu. 

13 - z tym numerem w gdańskim zespole występuje wypożyczony z Lubina Szymon Romać.

98 - tyle lat temu Polska odzyskała niepodległość. W meczu rozgrywanym LOTOSU Trefla z Cuprum, rozgrywanym 11 listopada, nie zabraknie patriotycznych akcentów. 

199 - tyle dni czeka na ligowy występ Miłosz Hebda. Przyjmujący LOTOSU Trefla doznał kontuzji tuż przed startem nowego sezonu PlusLigi, ale jest duża szansa, że przeciwko Cuprum wybiegnie wreszcie na boisko.
Zobacz także:
PlusLiga: PGE Skra wygrywa z Jastrzębskim Węglem po tie-breaku PlusLiga: Zaksa wygrywa z Indykpolem w hicie 24. kolejki PlusLiga: pięciosetowy bój w Katowicach dla Asseco Resovii PlusLiga: PGE Skra pokonuje Cerrad Czarnych po tie-breaku PlusLiga: zwycięstwo Lotosu Trefla w Warszawie PlusLiga: hit 22. kolejki na Podpromiu dla Jastrzębskiego Węgla!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |