Ruszają zapisy na 12. Półmaraton Warszawski

Już 11 listopada - w Święto Niepodległości - o godzinie 11:00 wystartują zapisy na 12. Półmaraton Warszawski. Bieg, tradycyjnie rozpoczynający sezon biegowy w Polsce, odbędzie się 26 marca 2017 roku.

Równocześnie z zapisami na 12. edycję Półmaratonu ruszy także akcja charytatywna #BiegamDobrze. 

12. Półmaraton Warszawski odbędzie się w ostatnią niedzielę marca 2017 roku, ale zapisy  do udziału w największym biegu w Polsce rozpoczną się już jutro. Aby potwierdzić swój udział wystarczy zarejestrować się na stronie zawodów. Ponadto istnieje możliwość wzięcia udziału w akcji #BiegamDobrze, która promuje ideę charytatywnego biegania. Decydując się na to rozwiązanie należy na platformie #BiegamDobrze założyć profil swojej zbiórki, za pośrednictwem którego znajomi, rodzina, sąsiedzi czy inni biegacze będą mogli wpłacać środki na wybrany przez zawodnika cel. Poprzez akcję można wspomóc jedną z 7 organizacji: Amnesty International, Synapsis, Fundacja Dzieci Niczyje, Rak’n’Roll, WWF, Fundację Wcześniak i Fundację „Spartanie Dzieciom”. Po uzbieraniu 300 zł fundusze zasilą konto wybranej organizacji, a zawodnikowi zostanie przydzielony numer startowy. Biegacz po osiągnięciu wymaganych 300 złotych może kontynuować zbiórkę i bić kolejne rekordy akcji #BiegamDobrze. O tym, że warto dołączyć do charytatywnego biegania, świadczą efekty poprzednich edycji akcji - od początku jej trwania udało się zebrać  blisko milion złotych.

Do udziału w projekcie #BiegamDobrze zaproszeni zostali w tym roku Spartanie Dzieciom. Ta wyjątkowa grupa łączy zainteresowanie bieganiem długodystansowym z aspektem społecznym. Startując w maratonach i półmaratonach na całym świecie, organizują co najmniej 2 razy w roku zbiórki charytatywne na wybrany cel. Wspomagają przede wszystkim chore i niepełnosprawne dzieci, a ich bieg zawsze jest widowiskowy - w zeszłym roku postanowili pokonać dystans Półmaratonu Warszawskiego w mobilnej kabinie prysznicowej. 

Półmaraton Warszawski pod względem frekwencji jest jedną z największych imprez biegowych w Polsce i zarazem zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingu półmaratonów europejskich. Nieoficjalnie uznawany jest za imprezę rozpoczynającą sezon biegowy w kraju. Frekwencja  utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie około 13 000 osób. 

Półmaraton Warszawski otrzymał właśnie brązową odznakę IAAF Road Race Bronze Label potwierdzającą wysoki poziomu organizacyjny i sportowy wydarzenia. Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych przyznaje ten certyfikat wyłącznie najlepiej zorganizowanym biegom ulicznym po spełnieniu wielu wymagających kryteriów. Odznaczenie to posiada  około 90 biegów na świecie.
Zobacz także:
Znamy trasę 12. edycji Półmaratonu Warszawskiego

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |