Rutkowski wysoko w PWA World Tour

Rutkowski wysoko w PWA...
W Hiszpanii odbyły się drugie w tym sezonie zawody pucharu świata w windsurfingu. Maciek Rutkowski (POL23) zakończył rywalizację na bardzo dobrym, jedenastym miejscu.

Warunki panujące w czasie zawodów PWA World Tour rozgrywanych na wodach Zatoki Róż na katalońskim Costa Brava pozwoliły na przeprowadzenie jedynie dwóch eliminacji. W finale drugiej z nich Maciek Rutkowski, czołowy polski specjalista od konkurencji slalom, zajął świetne piąte miejsce. Wynik ten zapewnił mu jedenastą pozycję w klasyfikacji końcowej i awans o osiem miejsc w generalce pucharu świata. 

„W finale miałem bardzo dobry start, ale zrobiłem duży błąd na pierwszej prostej i stąd piąte miejsce. Tak czy inaczej jest to bardzo solidny wynik i cieszę się, że tą niesamowicie trudną, pierwszą część sezonu udało się zakończyć tak dobrze. Fizycznie czuję się świetnie, sprzęt działał rewelacyjnie w tym słabym wietrze, jestem też zadowolony z taktyki obranej w czasie większości heatów. Teraz czeka mnie sześć tygodni przygotowań do kolejnych zawodów na Fuertaventurze.” - komentuje zawodnik ze Słupska, dla którego był to drugi najlepszy wynik w zawodach pucharu świata.

Debiutujący w tym sezonie w PWA World Tour Michał Aftowicz skończył zawody na czterdziestym pierwszym miejscu. Więcej informacji na temat startów Polaków w pucharze świata w windsurfingowej konkurencji slalom znaleźć można na stronach: www.facebook.com/maciek.rutkowski, www.instagram.com/rutkowskimaciek oraz www.maciekrutkowski.com 
Zobacz także:
Maciek Rutkowski - ekstremalne starcie z zimowym Bałtykiem Maciej Rutkowski, czyli Polak na fali! Puchar Polski: Maciek Rutkowski najlepszy w ekstremalnych warunkach w Pucku Czy tak będzie wyglądał najmłodszy sport olimpijski? Rutkowski najlepszy w slalomie w czasie Lotto Windsurfing Cup! Rutkowski Mistrzem Polski w windsurfingu!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |