Ryszard Tarasiewicz zostaje w Miedzi na kolejny rok!

Ryszard Tarasiewicz zostaje...
Trener Ryszard Tarasiewicz w następnym sezonie nadal będzie prowadził zespół Miedzi! Doświadczony szkoleniowiec podpisał kontrakt z legnickim klubem na kolejny rok.

- Chciałem tu zostać i cieszę się, że będę dalej prowadził Miedź. Od początku swojej pracy w Legnicy chciałem walczyć o najwyższe cele i tak będzie - powiedział.

Tarasiewicz objął zespół Miedzi 24 sierpnia 2015 roku, już w trakcie rundy jesiennej. Doświadczony szkoleniowiec poprowadził dotychczas zespół w 30 meczach, w których zaliczył 13 zwycięstw, 10 remisów i 7 porażek. Co ważniejsze, Tarasiewicz zbudował solidny trzon zespołu, a powtarzaną przez niego jak mantrę „organizację gry” zespół opanował niemal do perfekcji. W efekcie legniczanie wiosną mogą pochwalić się imponującą serią dwunastu kolejnych meczów bez porażki, w których stracili zaledwie 2 bramki. - Budowa drużyny to długi proces i potrzebowaliśmy czasu na wypracowanie u zawodników automatyzmu w pewnych zachowaniach, których wymagam od nich na boisku. Jeśli ktoś ogląda nasze mecze regularnie to widzi, że ten zespół ma już swój styl i pomysł na grę - ocenia Ryszard Tarasiewicz.

Doświadczony szkoleniowiec szybko doszedł do porozumienia z władzami Miedzi w kwestii przedłużenia kontraktu. Po ostatnim meczu sezonu klub wspólnie z trenerem poinformowali, że współpraca została przedłużona co najmniej o kolejny rok. - Kończący się sezon pokazuje, że mamy trzon drużyny i pod wodzą trenera Tarasiewicza Miedź idzie w dobrym kierunku. Jeśli uda się latem mądrze wzmocnić zespół, a chyba wszyscy wiedzą na jakich pozycjach brakuje nam jakości, to trener może z tą drużyną osiągnąć zakładany cel - powiedział Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Od 6 czerwca piłkarze Miedzi rozpoczynają urlopy, a do treningów wrócą 21 czerwca. Wkrótce poznamy szczegółowy plan przygotowań do nowego sezonu oraz pierwsze ruchy transferowe. - Naturalne jest, że czekają nas roszady w składzie. Zespół trzeba wzmocnić przede wszystkim w formacji ofensywnej - dodał trener Miedzi.




Zobacz także:
Mladen Bartulović wzmocni Miedź! Dejan Djermanović nowym zawodnikiem Miedzi Legnica! CARGOUNIT sponsorem Miedzi Legnica! Miedź wznowiła treningi - 21 piłkarzy na pierwszych zajęciach Bramkostrzelny Marquitos wraca do Miedzi! Petteri Forsell zostaje w Miedzi i pomoże w walce o awans!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |