SPiPFB ws. nowelizacji ustawy hazardowej podpisanej przez Prezydenta RP

Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich (SPiPFB) wydało komunikat ws. nowelizacji ustawy hazardowej podpisanej przez Prezydenta RP.

Treść komunikatu SPiPFB:

Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich (SPiPFB) z nadzieją odnotowało zakończenie procesu legislacyjnego nowelizacji ustawy hazardowej. Podpis Prezydenta RP pod ustawą daje realną szansę na naprawę rynku zakładów wzajemnych w Polsce, który zdominowany jest przed podmioty działające nielegalnie.

Obecnie kluczową kwestią pozostaje efektywne wdrożenie i przestrzeganie nowych przepisów prawnych, które wejdą w życie w 2017 roku. Realizacja intencji ustawodawcy możliwa będzie wyłącznie wtedy, gdy organy państwa opracują i zaimplementują sprawne narzędzia pozwalające na pełną egzekucję prawa. Ograniczanie działalności nielegalnych operatorów wymagać będzie determinacji oraz zdecydowanych działań ze strony Państwa Polskiego. Stanowczość w prawidłowym wdrażaniu nowego prawa ma szczególne znaczenie w świetle informacji sugerujących, że blokowanie stron nielegalnych operatorów i płatności – wprowadzone ustawą – mogą okazać się nieskuteczne. 

SPiPFB, jako reprezentant niemal całej legalnej części rynku, wyraża gotowość do wsparcia działań organów Państwa Polskiego w opracowaniu mechanizmów i narzędzi pozwalających na jak najskuteczniejszą egzekucję nowego prawa. Tak aby w efekcie zyskał budżet państwa, polski sport, obywatele, a także legalny, uczciwy biznes.

Marta Kostka
Prezes Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich 


Zobacz także:
Bukmacherzy pozywają Ekstraklasę SPIPFB: Komisja Europejska chce pomóc naziemnym firmom bukmacherskim

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |