Samsung Irena Women’s Run także dla najmłodszych

7. edycja biegu dla kobiet Samsung Irena Women’s Run pozwala najmłodszym, na wzór swoich aktywnych mam, spróbować sił w sporcie.

Dzieci biegaczek będą mogły m.in. wystartować w odpowiednio przygotowanych biegach, wziąć udział w zabawach gimnastycznych, a także rozruszać szare komórki w strefie „Mistrzów Kodowania”.

„Samsung Irena Women's Run” to wydarzenie, które na stałe zagościło w kalendarzu warszawskich imprez sportowych. Pięciokilometrowy bieg na warszawskiej Agrykoli odbywa się pod honorowym patronatem wielokrotnej medalistki olimpijskiej i jednej z największych gwiazd polskiej lekkoatletyki - Ireny Szewińskiej. W tym roku impreza odbędzie się 4 września.

Biegi dla najmłodszych

Organizatorzy biegu nie zapomnieli o aktywnych mamach oraz ich dzieciach, dlatego w tym roku szczególną atrakcją będą biegi dla najmłodszych w czterech kategoriach wiekowych z dystansami od 130 do 1500 metrów:

Bieg Malucha (6 lat i młodsi): 130 m
Bieg Starszaka (7-9 lat): 400 m
Bieg Młodzika (10-12 lat): 900 m
Bieg Juniora (13-16 lat): 1500 m

Start i meta zlokalizowane będą na terenie boiska Agrykola. Uczestnicy otrzymają numery startowe. Przewidziane są także medale pamiątkowe oraz nagrody za 1, 2 i 3 miejsce.  Rejestracji dziecka można dokonać podczas odbioru pakietów startowych 3.09.2016 w Biurze Zawodów przy ulicy Myśliwieckiej 9 w Warszawie (stadion Agrykola) w godzinach 12.00-20.00 lub w dniu biegu 4.09.2016 w godzinach 8:30-9:00. Obowiązuje limit 200 uczestników. Start w zawodach jest bezpłatny.

Mamy też biegają

Mamy najmłodszych pociech także nie muszą rezygnować ze sportowych zmagań. Na terenie boiska Agrykola zostanie przygotowana strefa dla dzieci z mnóstwem atrakcji. Pod okiem profesjonalnych opiekunów oraz trenerów AWF w strefie tej dzieci będą brały udział w zabawach gimnastycznych oraz konkursach.

Rozruszać szare komórki

Uczestnicy biegów dla dzieci po wysiłku fizycznym będą mogli trenować również szare komórki w strefie „Mistrzów Kodowania”. Młodzi adepci programowania będą mogli rozwiązywać zagadki logiczne, tworzyć gry, ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość oraz z pomocą wartościowych aplikacji rozwijać podstawowe umiejętności programistyczne. Wykorzystają do tego nowoczesne gadżety - matę edukacyjną oraz tablety. Nie zabraknie również okazji do aktywności fizycznych.

Samsung Irena Women’s Run promuje równość w sporcie oraz zdrowy styl życia. Dzięki rozszerzeniu biegu o specjalne kategorie dla najmłodszych, wydarzenie zmienia się w idealną, a przede wszystkim aktywną zabawę dla całej rodziny. Każde dziecko będzie mogło kibicować swojej mamie w zdobywaniu medali, a jednocześnie samo stać się mistrzem biegania.

Aby wziąć udział w „Samsung Irena Women's Run”, należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie www.siwr.pl. Bieg rozpocznie się 4 września o godz. 11:00.

Sponsorem biegu jest firma Samsung Electronics Polska. Partnerem wydarzenia jest New Balance, a patronami medialnymi Radio Kolor oraz portal biegaczki.pl.
Zobacz także:
Bieg kobiet przeciwko cukrzycy! Za nami 7. edycja biegu Samsung Irena Women’s Run „Samsung Irena Women's Run” - bieg kobiet przeciwko cukrzycy Piąta edycja Samsung Irena Women’s Run za nami Samsung Irena Women’s Run rusza już po raz piąty Czwarta edycja biegu Samsung Irena Women’s Run za nami

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |