Sebastian Nowak piłkarzem GKS-u Katowice

Sebastian Nowak piłkarzem...
34-letni bramkarz Sebastian Nowak związał się z GieKSą dwuletnim kontraktem. Przez ostatnie pięć lat Nowak był zawodnikiem Termaliki Bruk-Bet Nieciecza.

W poprzednim sezonie rozegrał 24 spotkania w Ekstraklasie i… zdobył jednego gola. W kadrze GKS-u zastąpi Mateusza Kuchtę, który wraca do Górnika Zabrze po okresie wypożyczenia. - Od dawna przygotowywaliśmy się do zatrudnienia nowego bramkarza, bo zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Mateusz odejdzie. Zmieniliśmy naszą strategię i postanowiliśmy, że w bramce GKS-u nie będzie występował młodzieżowiec, ale zawodnik doświadczony. Sebastian to solidny bramkarz z doświadczeniem z Ekstraklasy. Liczymy, że na tej newralgicznej pozycji zagwarantuje nam spokój i uporządkuje grę od tyłu - mówi Dariusz Motała, menedżer GKS-u.

Sebastian Nowak jest trzecim zakontraktowanym nowym graczem. Wcześniej umowy podpisali skrzydłowy Andreja Prokić (Stal Mielec) oraz obrońca Dawid Abramowicz (Puszcza Niepołomice). - Prowadzimy intensywne rozmowy z piłkarzami, którzy mają wzmocnić nasz zespół. Zamierzamy też pożegnać się z niektórymi zawodnikami z dotychczasowej kadry. Nie chcemy jednak działać pochopnie i czekamy na rozwój sytuacji na rynku transferowym. Dążymy do tego, aby ostateczny kształt kadry był znany przed wyjazdem na zgrupowanie do Kamienia - wyjaśnia menedżer GKS-u.

Piłkarze GKS-u przebywają obecnie na urlopach. Do wspólnych zajęć wrócą 23 czerwca.

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu GieKSa TV z Sebastianem Nowakiem ->Zobacz także:
„Gentlemani bliżej ludzi” - kalendarz GKS-u Katowice na 2017 r. PlusLiga: drugie zwycięstwo beniaminka z Katowic PlusLiga: zwycięski debiut katowiczan! Mateusz Abramowicz piłkarzem GKS-u Katowice Nowi piłkarze w kadrze GKS-u Katowice Bartłomiej Kalinkowski piłkarzem GKS-u Katowice

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |