Serafin z nowym kontraktem w Poznaniu

Serafin z nowym kontraktem...
Jakub Serafin przedłużył kontrakt z Lechem Poznań. 20-letni pomocnik w piątkowe popołudnie podpisał umowę, która będzie obowiązywać do 2020 roku. Najbliższe pół roku spędzi jeszcze na wypożyczeniu w Bytovii Bytów.

Pomocnik do Lecha przyszedł w 2011 roku ze Stomilu Olsztyn. Po czterech latach został włączony do kadry pierwszego zespołu, z którym pojechał na obóz do Belek. Serafin w rundzie jesiennej występował w Bytovii Bytów. 20-latek rozegrał osiemnaście spotkań, w których zdobył trzy bramki.

- Kuba dobrze prezentował się na pierwszoligowych boiskach. Ma duży potencjał, dlatego podjęliśmy decyzję o przedłużeniu z nim umowy. Był obserwowany przez trenera Rafała Ulatowskiego oraz Jarosława Araszkiewicza. Obaj stwierdzili, że regularna gra w Bytovii Bytów bardzo mu pomaga, zatem najbliższe pół roku spędzi jeszcze na wypożyczeniu. Wszystko po to, aby latem powrócić do Lecha i powalczyć o pierwszy skład - mówi wiceprezes Kolejorza, Piotr Rutkowski.

Zadowolony z przedłużenia kontraktu jest sam zawodnik. Najbliższe pół roku spędzi jeszcze na wypożyczeniu, a od lata chce powalczyć o występy w pierwszej drużynie. - To kolejny krok w mojej karierze, dzięki któremu będę mógł się dalej rozwijać. Czuję, że przez ostatnie półtora roku stałem się lepszym piłkarzem. Wierzę, że latem wrócę na Bułgarską i będę stanowić o sile Lecha Poznań - mówi Serafin.


fot. Marcin Rajczak /...
fot. Marcin Rajczak / lechpoznan.pl

fot. Marcin Rajczak /...
fot. Marcin Rajczak / lechpoznan.plZobacz także:
Wołodymir Kostewicz piłkarzem "Kolejorza" Kostewicz na testach w Lechu Puchacz podpisał nowy kontrakt z Lechem Oskar dla Lecha - umowa z nowym przewoźnikiem podpisana Bjelica chce odbudować kolejnego napastnika "Kolejorza"

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |