Skoczkowie z Kadry Narodowej A trenują w Wiśle

Skoczkowie z Kadry...
Od poniedziałku na skoczni w Wiśle Malince trwa zgrupowanie Kadry Narodowej A w skokach narciarskich.

Pogoda sprzyja, więc zawodnicy mają za sobą już trzy treningi na obiekcie im. Adama Małysza oraz tradycyjne, cotygodniowe testy na platformie dynamometrycznej. Pracę kadry obserwuje też patron skoczni, który bardzo chętnie włącza się w proces przygotowań do sezonu zimowego.

W dwóch pierwszych dniach zgrupowania w Wiśle udział brało pięciu skoczków z Kadry Narodowej A: Maciej Kot, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Klemens Murańka. Trójka pozostałych zawodników, czyli Stefan Hula, Andrzej Stękała i Jakub Wolny dopiero w poniedziałek wróciła z zawodów FIS Grand Prix w japońskiej Hakubie i pojawi się na skoczni w środę. To pierwszy obóz treningowy po dwutygodniowych wakacjach naszych sportowców, nie oznacza to jednak, że w ostatnim czasie tylko odpoczywali. - Jak się czuję na tym zgrupowaniu? Łatwo i przyjemnie nie jest, ale tego można się było spodziewać. Troszeczkę dają w kość treningi siłowe, które w ostatnim czasie mamy bardzo mocne i noga jest trochę zmęczona. Myślę, że ma to też pewien wpływ na nasze skoki - tłumaczy Dawid Kubacki. - Trzeba tak do końca odnaleźć swoją technikę. Myślę, że jeszcze kilka treningów i będzie już całkiem dobrze. Z treningu na trening jest coraz lepiej, więc jestem zadowolony z przebiegu tego zgrupowania. Wiedziałem, że czeka nas jeszcze dużo ciężkiej pracy do rozpoczęcia sezonu zimowego - dodaje podopieczny trenera Stefana Horngachera.

Na skoczni obecny jest też najsłynniejszy mieszkaniec Wisły, Adam Małysz, który współpracuje z Kadrami Narodowymi w skokach narciarskich jako konsultant. - Jestem przekonany, że decyzja o wybraniu nowego trenera była pozytywną decyzją. Sztab szkoleniowy bardzo dobrze się rozumie i robi wszystko w tym kierunku, by chłopcy jak najlepiej skakali. Widzę też, że zawodnicy mają duże zaufanie do trenerów, a to jest podstawa - komentuje Adam Małysz. 

Orzeł z Wisły nie jest zaskoczony dobrymi wynikami, jakie tego lata osiągają polscy skoczkowie. - Myślę, że nie jestem zaskoczony. Każda zmiana zawsze powoduje duży skok do przodu. Teraz pytanie, jak to utrzymać i jeszcze się poprawić do zimy. Wiemy doskonale, że na przykład Maciek Kot bardzo często latem skakał doskonale, a zimą dużo gorzej. Mam nadzieję, że w końcu Maciek przełoży na zimę to, co robi latem. Ale to bardzo indywidualna sprawa, każdy skoczek reaguje zupełnie inaczej - podkreśla Małysz. - Jeden zawodnik potrafi skakać dobrze i latem i zimą, inny tylko zimą, a jeszcze inny tylko latem. Jest bardzo duża specyfika, wiele czynników wpływa na warunki. Tory najazdowe latem są nieco inne niż zimą, panuje inna temperatura powietrza. Kombinezon latem jest bardziej miękki, bo jest cieplej, a zimą twardnieje na mrozie. Ciężko przewidzieć, co wydarzy się zimą - dodaje, licząc oczywiście na to, że będzie dobrze.

Zgrupowanie skoczków w Wiśle potrwa do czwartku, 1 września. W tym dniu na obiekcie im. Adama Małysza zaplanowano poranny trening otwarty dla przedstawicieli mediów, który rozpocznie się około godziny 9:15-9:30.


fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN


Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz

PŚ (M)
PŚ (K)
PK (M)
PN
1 Kamil Stoch (Polska) 1280 pkt.
2 Stefan Kraft (Austria) 1220 pkt.
3 Daniel Andre Tande (Norwegia) 1119 pkt
4 Domen Prevc (Słowenia) 899 pkt.
5 Maciej Kot (Polska) 883 pkt.
6 Andreas Wellinger (Niemcy) 848 pkt.
7 Michael Hayboeck (Austria) 671 pkt.
8 Manuel Fettner (Austria) 622 pkt.
9 Markus Eisenbichler (Niemcy) 587 pkt.
10 Peter Prevc (Słowenia) 559 pkt.
1 Sara Takanashi (Japonia) 1375 pkt.
2 Yuki Ito (Japonia) 1108 pkt.
3 Maren Lundby (Norwegia) 1049 pkt.
4 Katharina Althaus (Niemcy) 726 pkt.
5 Daniela Iraschko-Stolz (Austria) 717 pkt.
6 Carina Vogt (Niemcy) 687 pkt.
7 Ema Klinec (Słowenia) 590 pkt.
8 Irina Awwakumowa (Rosja) 531 pkt.
9 Jacqueline Seifriedsberger (Austria) 499 pkt.
10 Svenja Wuerth (Niemcy) 468 pkt.
1 Nejc Dezman (Słowenia) 786 pkt.
2 Miran Zupancic (Słowenia) 747 pkt.
3 Joakim Aune (Norwegia) 567 pkt.
4 Florian Altenburger (Austria) 544 pkt.
5 Clemens Aigner (Austria) 521 pkt
6 Daniel Huber (Austria) 519 pkt.
7 Sebastian Colloredo (Włochy) 478 pkt.
8 Elias Tollinger (Austria) 445 pkt.
9 Stefan Huber (Austria) 414 pkt.
10 Bor Pavlovcic (Słowenia) 375 pkt.
1 Polska 4383 pkt
2 Austria 3949 pkt
3 Niemcy 3931 pkt.
4 Słowenia 2740 pkt.
5 Norwegia 2675 pkt.
6 Rosja 705 pkt.
7 Japonia 695 pkt.
8 Czechy 674 pkt.
9 Francja 348 pkt.
10 Finlandia 164 pkt.
Kto zdobędzie Puchar Niemiec?
Borussia Dortmund
Bayern MonachiumO nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |