Skoczkowie zakończyli pierwszą edycję LOTOS Cup 2017

Skoczkowie zakończyli...
W środę na kompleksie skoczni Szczyrk Skalite skoczkowie narciarscy zakończyli rywalizację w pierwszej edycji zawodów LOTOS Cup 2017.

W drugim konkursie ze względu na mocniej wiejący wiatr w najstarszych kategoriach wiekowych: Senior, Junior A, B, C i Juniorki rozegrana została tylko jedna seria konkursowa. Rano natomiast warunki były zdecydowania lepsze i zawodnicy w kategoriach Junior E, D oraz Młodziczki bez przeszkód oddali po dwa skoki. 

Reprezentanci Czech zdominowali rywalizację w kategorii Junior E i wywalczyli dwa z trzech miejsc na podium. Zwyciężył Filip Krenek, który po skokach na odległość 39 i 39,5 metra pokonał Kacpra Jarząbka z TS Wisły Zakopane o 16 punktów. Trzecie miejsce wywalczył kolejny z czeskich skoczków - Daniel Skarka. - Myślę, że w dzisiejszym konkursie były trudne warunki, bo bardzo trzymało na progu w pierwszej serii, ale w drugiej było już lepiej - ocenia lider klasyfikacji generalnej. - Zdecydowanie ten skok w drugiej serii był lepszy. W pierwszym przytrzymało mnie i poleciałem na głowę, a  w drugim już dobrze wszystko wyszło - dodaje Kacper Jarząbek. - Fajnie, że udało się dzisiaj oddać dwa skoki, jednak wczoraj lepiej mi się skakało - kontynuuje. - Wiedziałem, że jestem w dobre formie i spodziewałem się, że w każdym konkursie mogę walczyć o podium - opowiada 11-latek. - W czwartek czeka nas jeszcze kombinacja. Biegowo czuję się dobrze i myślę, że wygram - mówi z pewnością siebie podopieczny trenera Józefa Jarząbka. 

Wśród Młodziczek po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się Sara Tajner. Zawodniczka klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk w dwóch skokach na obiekcie HS-44 uzyskała 33,5 oraz 36,5 metra i pewnie wygrała drugie z rzędu zawody LOTOS Cup 2017, pokonując dzisiaj o prawie 19 punktów Natalię Kobielę z zakopiańskiego AZS-u. Na najniższym stopniu podium stanęła Wiktoria Kiersnowska z WSS Wisła. 

Równych nie miał sobie również Jan Habdas. Zawodnik klubu LKS Klimczok Bystra drugi raz z dużą przewagą triumfował w kategorii Junior D, wyprzedzając dzisiaj o 15,7 punktów Stanisława Majerczyka z TS Wisły Zakopane. Trzecie miejsce wywalczył Jan Bukowski z AZS Zakopane. - Te dwa konkursu w Szczyrku były dla mnie bardzo udane. Cieszę się, że dwukrotnie zająłem drugie miejsce, chociaż szkoda, że zepsułem dzisiejszy drugi skok, ale ogólnie jest bardzo dobrze - mówi z uśmiechem na twarzy Stanisław Majerczyk. - Jestem drugi w klasyfikacji generalnej i to mnie cieszy - dodaje. - W tym drugim skoku jak dojeżdżałem do progu, to przeszedłem na palce i później wleciało biodro do przodu i zepsułem skok. Ale wyszło jak wyszło. Ja cieszę się z tego wyniku i mam nadzieję, że w Zakopanem będą lepsze skoki - przyznaje zawodnik TS Wisły Zakopane. 

W kategorii Junior C zwycięstwo odniósł reprezentant klubu WKS Zakopane - Krzysztof Kieta, który po skoku na odległość 70 metrów o 1,1 punktu pokonał Patryka Hutyrę ze szczyrkowskiego klubu. Ex aequo na drugim miejscu z Hutyrą uplasował się lider klasyfikacji generalnej - Mateusz Gruszka (AZS Zakopane). 

Drugi triumf w Juniorkach zanotowała Magdalena Pałasz z UKS Sołtysianie Stare Bystre. Zawodniczka kadry uzyskała 67,5 metra i o 7,7 punktu wyprzedziła Kingę Rajdę z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. Na najniższym stopniu podium stanęła Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice. 

Dzisiejszą wygraną prowadzenie w klasyfikacji generalnej Juniora B zapewnił sobie Paweł Wąsek z WSS Wisła. Podopieczny Macieja Maciusiaka z Kadry Narodowej Młodzieżowej C po skoku na odległość 71,5 metra minimalnie okazał się być lepszy od swojego kolegi z reprezentacji - Dawida Jarząbka (TS Wisła Zakopane). Podium uzupełnił Bartosz Czyż również z klubu WSS Wisła. - Moje skoki nie były do końca dobre. Wczoraj nie mogłem sobie swobodnie dobrze dojechać do progu, a dziś ten dojazd był już w miarę poprawny, jednakże w locie nie ponapinałem do końca nóg - ocenia swój występ Paweł Wąsek. - Co do warunków to na pewno trzeba było mieć szczęście w obu konkursach, ponieważ wiatr był dosyć mocny i trochę kręcił - dodaje. -Te dwa dni zawodów uważam za dobry występ. Udało mi się zostać liderem w mojej kategorii, więc nie mam na co narzekać - podsumowuje Paweł Wąsek. 

W Juniorze A po skoku na odległość 73,5 metra zwyciężył Łukasz Bukowski z TS Wisły Zakopane, który dwa punkty pokonał lidera Dominika Kastelika (SS-R LZS Sokół Szczyrk) i tym samym wspólnie objęli prowadzenie w klasyfikacji LOTOS Cup. Na najniższym stopniu podium stanął Dawid Krupa również z klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk. - Zawody oceniam na plus, bo wczoraj byłem drugi, a dzisiaj wygrałem i zostałem razem z Dominikiem liderem w naszej kategorii - opowiada Łukasz Bukowski. - Warunki były trochę zmienne, ale ja jestem bardzo zadowolony ze skoku, chociaż troszkę nie wyszło mi lądowanie i miałem przez to niższe noty - dodaje. - Moja dyspozycja ze skok na skok rośnie. Jeszcze muszę opracować nad lądowaniem, a po wyjściu z progu jeszcze nad rękami i będzie dobrze - przyznaje zawodnik TS Wisły Zakopane.

W Seniorze na prowadzeniu po środowym konkursie umocnił się Artur Kukuła, który skoczył 73 metry i o 13 punktów wyprzedził Michała Guta-Chowańca z klubu LKS Poroniec Poronin. Obok tej dwójki na podium stanął Krzysztof Leja z zakopiańskiego AZS-u. 


fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN

fot. Alicja Kosman / PZN
fot. Alicja Kosman / PZN


Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz

PŚ (M)
PŚ (K)
PK (M)
PN
1 Kamil Stoch (Polska) 1280 pkt.
2 Stefan Kraft (Austria) 1220 pkt.
3 Daniel Andre Tande (Norwegia) 1119 pkt
4 Domen Prevc (Słowenia) 899 pkt.
5 Maciej Kot (Polska) 883 pkt.
6 Andreas Wellinger (Niemcy) 848 pkt.
7 Michael Hayboeck (Austria) 671 pkt.
8 Manuel Fettner (Austria) 622 pkt.
9 Markus Eisenbichler (Niemcy) 587 pkt.
10 Peter Prevc (Słowenia) 559 pkt.
1 Sara Takanashi (Japonia) 1375 pkt.
2 Yuki Ito (Japonia) 1108 pkt.
3 Maren Lundby (Norwegia) 1049 pkt.
4 Katharina Althaus (Niemcy) 726 pkt.
5 Daniela Iraschko-Stolz (Austria) 717 pkt.
6 Carina Vogt (Niemcy) 687 pkt.
7 Ema Klinec (Słowenia) 590 pkt.
8 Irina Awwakumowa (Rosja) 531 pkt.
9 Jacqueline Seifriedsberger (Austria) 499 pkt.
10 Svenja Wuerth (Niemcy) 468 pkt.
1 Nejc Dezman (Słowenia) 786 pkt.
2 Miran Zupancic (Słowenia) 747 pkt.
3 Joakim Aune (Norwegia) 567 pkt.
4 Florian Altenburger (Austria) 544 pkt.
5 Clemens Aigner (Austria) 521 pkt
6 Daniel Huber (Austria) 519 pkt.
7 Sebastian Colloredo (Włochy) 478 pkt.
8 Elias Tollinger (Austria) 445 pkt.
9 Stefan Huber (Austria) 414 pkt.
10 Bor Pavlovcic (Słowenia) 375 pkt.
1 Polska 4383 pkt
2 Austria 3949 pkt
3 Niemcy 3931 pkt.
4 Słowenia 2740 pkt.
5 Norwegia 2675 pkt.
6 Rosja 705 pkt.
7 Japonia 695 pkt.
8 Czechy 674 pkt.
9 Francja 348 pkt.
10 Finlandia 164 pkt.
Kto zdobędzie Puchar Niemiec?
Borussia Dortmund
Bayern MonachiumO nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |