Ślęza Wrocław w finale Pucharu Polski! (relacja, wypowiedzi)

Ślęza Wrocław w finale...
Koszykarki Ślęzy są już w finale Pucharu Polski. W sobotnim półfinale wrocławianki pokonały CCC Polkowice 75:63.

Podczas krakowskiego turnieju Final Six wrocławianki pokonały w piątek Pszczółkę-Polski Cukier AZS-UMCS Lublin. CCC Polkowice, jako uczestnik Euroligi (niedawno pokonało w tych rozgrywkach świetną Nadieżdę Orenburg), do rywalizacji przystąpiło dopiero w sobotę, na etapie półfinałów. Spotkanie dwóch dolnośląskich drużyn przysporzyło niesamowitych wrażeń. Było dużo agresji, nikt nie odpuszczał, a do tego spontaniczne i żywiołowe reakcje ławek rezerwowych. Dało się odczuć, że gra idzie o wielką stawkę.

To, jak zacięte było spotkanie, oddają liczby. Prowadzenie zmieniało się dziesięć razy, remis notowaliśmy jedenaście razy. Końcowe dwanaście punktów różnicy to najwyższa przewaga, jaką Ślęza miała w tym meczu. CCC też miało bardzo dobre momenty, zwłaszcza na początku spotkania, gdy polkowiczanki zdominowały strefę podkoszową. Co prawda zaczęło się od dwóch fauli Isabelle Harrison, ale nie miało to większego wpływu na grę. Jej zmienniczka Marija Rezan wykonała dobrą pracę pod koszem. Początkowa wyraźna przewaga CCC w zbiórkach z czasem została zniwelowana.

W drugiej kwarcie, gdy przewaga punktowa polkowiczanek wynosiła dziewięć punktów, Ślęzę ratowały celne rzuty za trzy. Cztery akcje Ślęza kończyła właśnie w ten sposób - trafiły Agnieszka Skobel (dwa razy), Marissa Kastanek i Sharnee Zoll-Norman. Dzięki temu na półmetku było 39:38 dla żółto-czerwonych.

Trzecia kwarta to bardzo wyrównana i twarda walka. Na sam koniec tej części gry fajerwerki odpaliła Marissa Kastanek. Amerykanka trafiła równo z syreną rzut za trzy z odległości około dziewięciu metrów! Na ławce rezerwowych wrocławianek zapanowała euforia, bowiem prowadziły 62:56.

W czwartej kwarcie Ślęza poszła za ciosem. Wiele energii pod koszem dała zespołowi Nikki Greene. Dalej od obręczy świetnie spisywała się Sharnee Zoll-Norman. Ważne akcje wykonały też Agnieszka Kaczmarczyk, czy Agnieszka Skobel, która trafiała istotne rzuty wolne. Nagroda MVP, czyli najlepszej zawodniczki meczu, trafiła jednak w ręce Nikki Greene.

Niedzielny finał z udziałem Ślęzy rozpocznie się o godz. 20:00. Transmisja w TVP Sport.

CCC Polkowice - Ślęza Wrocław 63:75 (20:15, 18:24, 18:23, 7:13)

CCC: Jamierra Faulkner 13 (1), Walerija Musina 12 (3), Ewelina Gala 11, Marija Rezan 8, Angelika Stankiewicz 5 (1), Isabelle Harrison 5, Raisa Musina 5, Mariona Ortiz 2, Magdalena Leciejewska 2, Marta Urbaniak.

Ślęza: Nikki Greene 19, Sharnee Zoll-Norman 17 (1), Agnieszka Skobel 15 (2), Agnieszka Kaczmarczyk 11, Marissa Kastanek 9 (2), Zuzanna Sklepowicz 2, Agnieszka Majewska 2, Kateryna Rymarenko, Magdalena Koperwas.

Po meczu powiedzieli:

Arkadiusz Rusin (trener Ślęzy Wrocław): - Na pewno był to ciężki mecz. Zwłaszcza do przerwy, gdy prowadzenie cały czas się zmieniało. Polkowice nam uciekły na dziewięć punktów , ale rzuty za trzy pozwoliły nam wrócić do gry. W drugiej połowie zmieniliśmy trochę obraz grania. Przede wszystkim mieliśmy problem ze zbiórkami ofensywnymi CCC. Poprawiliśmy to, a duża w tym zasługa Nikki Greene, która zagrała bardzo dobry mecz. Ten spotkanie pokazało jak dużo znaczą detale. Takim detalem był przechwyt Agnieszki Skobel i po tym rzut za trzy Marissy Kastanek na koniec trzeciej kwarty. Wtedy mój zespół uwierzył, że możemy to wygrać.

Nikki Greene (Ślęza Wrocław): - To był dobry mecz. Oba zespoły bardzo ciężko walczyły. W drugiej połowie potrafiłyśmy zbudować przewagę i ostatecznie wygrać.

Sergii Vozniuk (asystent trenera CCC Polkowice): - To był trudny mecz. Mieliśmy przede wszystkim problem z obroną strefową Ślęzy. Dodatkowo nie trafiliśmy wielu łatwych rzutów - to główne powody, dla których przegraliśmy spotkanie.

Bezproblemowe zwycięstwo Ślęzy w Łodzi (relacja, wypowiedzi) Nie ma siły na Ślęzę - Polkowice zdobyte! (relacja, wypowiedzi) Ślęza zagra w Polkowicach - łatwo nie będzie To było wielkie święto Ślęzy Wrocław Ślęza gra z Ostrovią, liczy się tylko zwycięstwo (zapowiedź) Gdynia zdobyta, Ślęza liderem tabeli! (relacja)