Smirnov nowym rywalem Głąba na FEN 15 Final Strike

Na kilka dni przed galą FEN 15 Final Strike w lubińskiej hali RCS z karty walk z powodu kontuzji wypada faworyt miejscowej publiczności, reprezentujący Streffa Fight Team Lubin - Michał Miłek.

W sobotnim pojedynku wagi lekkiej z utalentowanym Mateuszem Głąbem  zastąpi go Białorusin Leonid Smirnov.

Leonid Smirnov ma 30 lat i reprezentuje jeden z bardziej znanych klubów zza polsko-białoruskiej granicy - Amstaff Grodno. Na koncie ma dwie zawodowe walki, obie stoczone w ubiegłym roku w Polsce. W debiucie na gali Night of Heroes 4: Sportowe Zagłębie vs Reszta Świata potrzebował tylko 19 sekund, aby znokautować Macieja Delikowskiego - po dwóch celnych ciosach na szczękę Polak znalazł się na deskach i sędzia kilka sekund później musiał przerwać tę walkę. W drugiej swoim występie, w walce wieczoru gali WCA 3 Fight Night w Warszawie, Białorusin musiał uznać wyższość młodszego, ale znacznie bardziej doświadczonego Jakuba Kowalewicza, który uderzeniami w parterze zakończył pojedynek pod koniec pierwszej rundy.

25-letni Mateusz Głąb będzie dla Leonida Smirnova trudnym rywalem, bo młody fighter WroX Gym Wrocław, zdobywca Pucharu Świata i multimedalista Pucharu Europy w taekwondo, jest uważany za jednego z najzdolniejszych polskich zawodników MMA młodego pokolenia. Jako zawodowiec debiutował rok temu na gali FEN 10 Gold Edition w Lubinie, pokonując przed czasem Pawła Kordylewicza. Później dopisał do swojego rekordu jeszcze dwa zwycięstwa - w maju na FEN 12 Feel The Force po zaciętej, zakończonej dogrywką walce wygrał na punkty z Michałem Miłkiem, a w listopadzie odniósł spektakularne zwycięstwo na gali Celtic Gladiator 10 w Londynie, gdzie w zaledwie 21 sekund rozprawił się z Anglikiem Stevem McDonaldem.

Bilety na sobotnią galę FEN 15 w Lubinie można kupować w serwisach Eventim.pl oraz KupBilet.pl. W dniu gali dostępne będą również w kasach hali RCS. Zamówienia na bilety grupowe i bilety VIP przyjmowane są pod numerem telefonu 601 877 229.


Zobacz także:
FEN 15 Final Strike: wyniki ważenia FEN 15 Final Strike: media trening live na fanpage'u FEN i stronie Fightime.pl! Trzy zmiany w fight cardzie gali FEN 15 Final Strike Rozkład jazdy gali FEN 15 Final Strike Zapowiedź walki o pas Biszczak vs Wierzbicki na gali FEN 15

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |