Sparing: bezbramkowy remis Miedzi z Wisłą

Sparing: bezbramkowy remis...
W pierwszym letnim sparingu Miedź Legnica mierzyła się z Wisłą Płock. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Trener Ryszard Tarasiewicz nie mógł w tym meczu skorzystać z pełnego składu, lecz na tle ekstraklasowego rywala jego podopieczni wypadli całkiem nieźle.

W pierwszej części meczu rozgrywanego w Grodzisku Wielkopolskim legniczanie raczej skupili się na utrzymaniu piłki. Kilkukrotnie jednak próbowali wyprowadzać ataki skrzydłami. Szczególnie przy udziale Jakuba Chrzanowskiego, który w 37 minucie miał najlepszą okazję do zdobycia gola. Chrzanowski minął trzech zawodników Wisły, wszedł w pole karne i uderzy, ale prosto w rękawice bramkarza z Płocka. Częściej powody do interwencji miał golkiper Miedzi. Kapsa wyłapywał praktycznie każdą piłę, która leciał w jego stronę. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej odsłonie w składzie Miedzi pojawili się Petteri Forsell oraz Rumen Trifonov. Trener Tarasiewicz miał także okazję przyjrzeć się testowanym młodzieżowcom Filipowi Karbowemu i Bartkowi Danowskiemu. W 53 minucie faulowany na 30 metrze był Jakub Vojtus. Do piłki podszedł Forsell, ale tym razem uderzył niecelnie. W 64 minucie gry Wisła Miała najlepszą okazję do objęcia prowadzenia. Z rzutu wolnego oddalonego o 25 metrów od bramki Sapeli uderzał Łuczak i… trafił w słupek. Kilka minut później Sapela ponownie wykazał się bramkarskim kunsztem broniąc uderzenie głową jednego z graczy Wisły. Miedź próbowała odpowiadać próbami kontr. W 71 minucie Petteri Forsell dośrodkował w pole karne, ale piłkę w ostatniej chwili wybili obrońcy Wisły.  Końcowe minuty to napór zespołu z Płocka, ale znakomicie spisywał się w bramce Łukasz Sapela. Bramki już w tym spotkaniu nie padły, tym samym pierwszy sparing Miedzi zakończył się bezbramkowym remisem.

Wisła Płock - Miedź Legnica 0:0

Miedź Legnica I połowa: Kapsa - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Gorskie, Chrzanowski, Rasak, Łuszkiewicz, Daniel, Garguła, Vojtus.

Miedź Legnica II połowa: Sapela - Bartczak, Gorskie, Midzierski, Trifonov, Cierpka, Karbowy, Danowski, Forsell, Chrzanowski, Vojtus.
Zobacz także:
Mladen Bartulović wzmocni Miedź! Dejan Djermanović nowym zawodnikiem Miedzi Legnica! CARGOUNIT sponsorem Miedzi Legnica! Miedź wznowiła treningi - 21 piłkarzy na pierwszych zajęciach Bramkostrzelny Marquitos wraca do Miedzi! Petteri Forsell zostaje w Miedzi i pomoże w walce o awans!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |