Speedway w nc+: Drużynowy Puchar Świata, 11. kolejka PGE Ekstraligi

Speedway w nc+: Drużynowy...
Widzów nc+ czeka pasjonujący tydzień w towarzystwie najlepszych żużlowców świata.

W piątek odbędzie się baraż o czwarte miejsce w finale Drużynowego Pucharu Świata. Pewne występu w sobotę są już reprezentacje Polski, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Mecze o Trofeum Ove Fundina oraz baraż kibice będą mogli śledzić żywo w kanałach nc+. Nie zabraknie także transmisji z najlepszej żużlowej ligi świata - PGE Ekstraligi.

W sobotnim półfinale żużlowego Drużynowego Pucharu Świata na duńskim torze w Vojens Polacy pewnie zajęli miejsce na najwyższym stopniu podium eliminując z dalszej rozgrywki Czechów. Biało-Czerwoni prowadzili od pierwszej serii startów i - nie bez dramaturgii - utrzymali pozycję do samego końca. Bardzo dobry występ Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, Bartosza Zmarzlika oraz debiutującego na torze w Vojens Piotra Pawlickiego uczynił z Polaków faworytów w sobotnim finale, który odbędzie się Manchesterze.

We wtorek na torze w Vastervik w półfinale nr 2, bilet do finałowego turnieju wywalczyli także obrońcy mistrzowskiego tytułu i jednocześnie gospodarze - reprezentacja Szwecji. Tuż za nimi sklasyfikowane zostały drużyny Australii oraz USA. Poza podium znaleźli się Niemcy, kończąc tym samym swój udział w Pucharze Świata.
W sobotnim finale w Manchesterze oprócz zwycięzców z Vojens oraz Vastervik wystąpi także reprezentacja Wielkiej Brytanii, która ma zagwarantowany udział jako gospodarz zawodów. Czwartego pretendenta wyłoni piątkowy baraż, w którym będą rywalizować reprezentacje Danii, Rosji, Australii oraz USA, co gwarantuje zaciekłą walkę i olbrzymie emocje także w przededniu finału. Transmisja barażu rozpocznie się w piątek o godzinie 19:30 (CANAL+ SPORT2). Sobotnia walka o miano najlepszej drużyny żużlowej świata oraz przechodnie Trofeum Ove Fundina z udziałem Polaków na żywo w CANAL+ od godziny 19:30.

W niedzielę na widzów czeka kolejna dawka czarnego sportu - tym razem prosto z torów PGE Ekstraligi. Na antenie nSport+ kibice będą mogli zobaczyć dwa spotkania 11. kolejki najlepszej żużlowej ligi świata. Mająca coraz mniejsze szanse na uniknięcie spadku UNIA Tarnów zmierzy się z Get Well Toruń (16:30), a żużlowcy FOGO Unii Leszno podejmą na swoim obiekcie drugi zespół w tabeli -  Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (19:00).

Plan transmisji żużla w nc+: 

piątek, 29 lipca

19:30 Drużynowy Puchar Świata, baraż. Manchester; Canal+ SPORT2
Komentarz: Tomasz Dryła, Studio: Marcin Majewski, Gość: Dawid Stachyra

sobota, 30 lipca

19:30 Drużynowy Puchar Świata, Finał. Manchester; Canal+ 
Komentarz: Tomasz Dryła, Studio: Marcin Majewski, Gość: Dawid Stachyra

niedziela, 31 lipca

16:30 PGE Ekstraliga: UNIA Tarnów - Get Well Toruń; nSport+ 
Studio: Gabriel Waliszko, Komentarz: Michał Łopaciński, Reporterzy: Sergiusz Ryczel, Joanna Cedrych, 

19:00 PGE Ekstraliga: FOGO Unia Leszno - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra; nSport+ 
Studio: Daria Kabała-Malarz, Komentarz: Tomasz Dryła, Reporterzy: Łukasz Benz, Jakub Zborowski

21:30 Magazyn PGE Ekstraligi; nSport+ 
Prowadzący: Marcin Majewski
Zobacz także:
GLS Poland Oficjalnym Partnerem PGE Ekstraligi Wraca PGE Ekstraliga - najlepsza żużlowa liga świata! Szeroka kadra kluczem w najlepszej żużlowej lidze świata. Leszno faworytem bukmacherów Gala boksu w nc+: pogromca Szpilki w obronie pasa mistrzowskiego WBC i pierwsza walka Ugonoha w USA Piłkarski weekend w nc+: starcie mistrza z Liverpoolem i wizyta „Słoni” na Łazienkowskiej Cavaliada Tour w nc+: emocjonujący finał jeździeckiej rywalizacji

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |