Sport bez fikcji w nc+: Pocałunek śmierci

Sport bez fikcji w nc+:...
Już dziś - 22 sierpnia w CANAL+ SPORT premiera wyjątkowego dokumentu autorstwa dziennikarza nc+, Macieja Klimka, pt. „Pocałunek Śmierci”. Film ukazuje kulisy występu KGHM Zagłębia Lubin w eliminacjach Ligi Europy UEFA.

Podczas wszystkich meczów, wyjazdów, zgrupowań piłkarzom KGHM Zagłębia Lubin towarzyszyła ekipa CANAL+. Maciej Klimek, na czas występów „Miedziowych” w eliminacjach Ligi Europy UEFA, stał się częścią drużyny Piotra Stokowca. Kamery i mikrofony towarzyszyły trenerom i piłkarzom w miejscach z reguły niedostępnych dla telewizji.

Siłą tego dokumentu są emocje, rzadko ekipa telewizyjna może być aż tak blisko piłkarskiej szatni. Na sześć tygodni staliśmy się częścią drużyny - razem podróżowaliśmy, razem jedliśmy, razem przeżywaliśmy zwycięstwa i porażki - mówi autor dokumentu, Maciej Klimek.

KGHM Zagłębie Lubin dotarło w tym sezonie do III rundy eliminacji Ligi Europy UEFA. To najlepszy wynik spośród wszystkich polskich drużyn startujących w tych rozgrywkach. „Miedziowi” rozpoczęli zmagania od starcia z bułgarską Slavią Sofia, a następnie w rzutach karnych wyeliminowali serbski Partizan. W III rundzie podopieczni Piotra Stokowca ulegli wicemistrzowi Danii, Sonderjyske.

Zagłębie nie ma gwiazd. Ich największym atutem jest jedność - drużyna, a liderem trener. Piotr Stokowiec potrafił wycisnąć z tych chłopaków więcej niż sami mogliby przypuszczać - twierdzi Maciej Klimek.

Przykład zespołu z Lubina pokazuje, że gra w pucharach nie musi być dla klubu tytułowym „Pocałunkiem Śmierci”. Po 5. kolejkach LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie jest liderem tabeli. „Miedziowi” w tym sezonie nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania. Występ zespołu Piotra Stokowca był dobrą wizytówką polskiej piłki.

Ten film udowadnia, że w piłce nie ma miejsca na kalkulację, a istotą sportowego życia jest wygrywanie. Najważniejsze, żeby po meczu móc spojrzeć w lustro i powiedzieć - dałem z siebie wszystko - mówi autor dokumentu.

Dokument pozwoli widzom lepiej poznać piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin, zobaczyć jak wyglądają przygotowania zespołu „od kuchni, a także poczuć jak „pachnie piłkarska szatnia”. 

Będą łzy szczęścia i łzy żalu. Będzie dużo śmiechu i sporo nerwów. Wzloty i upadki. Jednym słowem - prawdziwe życie piłkarskiego zespołu. To po prostu trzeba zobaczyć - zaprasza Maciej Klimek.   

Poniedziałek, 22 sierpnia

22:00 Sport bez fikcji: Pocałunek Śmierci; CANAL+ SPORT 
autor: Maciej Klimek
Zobacz także:
Gala boksu w nc+: pogromca Szpilki w obronie pasa mistrzowskiego WBC i pierwsza walka Ugonoha w USA Piłkarski weekend w nc+: starcie mistrza z Liverpoolem i wizyta „Słoni” na Łazienkowskiej Cavaliada Tour w nc+: emocjonujący finał jeździeckiej rywalizacji Europejskie puchary w nc+: czy Kamil Glik zatrzyma Manchester City? Sportowy tydzień w nc+: mnóstwo piłkarskich emocji, finał Cavaliada Tour i boks LOTTO Ekstraklasa w nc+: starcie lidera w Niecieczy i pierwszy mecz Legii po remisie z Ajaxem

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |