St. Leger - klasyk wyścigowy

Podczas najbliższego weekendu najważniejszym wydarzeniem będzie rozgrywana na dystansie 2800 metrów klasyczna gonitwa St. Leger.

Na starcie najstarszej gonitwy klasycznej, w niedzielę o godz. 14.35, stanie pięć koni. Pod nieobecność dwóch gwiazd polskich wyścigów konnych: Va Banka i Cacciniego walka o tę prestiżową nagrodę stoczą ogiery: Langfuhr, Newerly, Masterpower, Dusigrosz i Tantal. Wśród ekspertów za głównego faworyta biegu uchodzi Newerly, drugi w wyścigach o Nagrody Prezesa Totalizatora Sportowego oraz Kozienic. 

Również w niedzielę o godzinie 16.20 rozegrany zostanie wyścig porównawczy dla klaczy o Nagrodę SK Krasne. Do tej gonitwy zgłoszono siedem klaczy. Dwie czteroletni klacze (Nadworna i Height of Beauty) będą rywalizować z piątką trzylatek. W sobotę najciekawiej zapowiada się rywalizacja 3-letnich klaczy arabskich o Nagrodę Orli (godz. 14.35).

Początek zarówno sobotniego jak i niedzielnego mityngu zaplanowano na godz. 14.00. Bilety: do strefy B w cenie 5 zł, do strefy A w cenie 10 zł. Bilety dostępne są w kasach w dniu wyścigowym oraz w przedsprzedaży online na www.eventim.pl 

W najbliższą sobotę na niemieckim torze w Baden-Baden koń Roku 2015, trójkoronowany Va Bank po raz pierwszy wystartuje na zagranicznym torze. Do gonitwy Preis der Sparkassen Finanzgruppe zgłoszonych zostało 10 koni. Gonitwę będą mogli obejrzeć widzowie również na Torze Służewiec. 


Zobacz także:
Sezon 2016 na Torze Służewiec w liczbach Zakończenie Sezonu 2016 na Torze Służewiec Przedostatni dzień sezonu 2016 Nagrody: Mokotowska, Efforty i Porównawcza Gonitwy o nagrody: Sarmacji, Dżudo i Batyskafa Niespodzianka - Wielką Warszawską wygrał Caccini! Parszywa trzynastka Va Banka

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |