Stal Mielec z nowym sponsorem!

Stal Mielec z nowym sponsorem!
Spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa dołączyła do grona sponsorów FKS Stali Mielec. Oficjalną współpracę podjęto 20 stycznia. To efekt starań europosła Tomasza Poręby.

O nawiązaniu współpracy FKS Stali Mielec i LHS poinformowano na specjalnej konferencji prasowej z udziałem prezesa spółki PKP LHS Zbigniewa Tracichleba oraz europosła Tomasza Poręby.

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa czyli linia kolejowa nr 65 (tzw. szeroki tor) jest najdłuższą linią szerokotorową w Polsce przeznaczoną do transportu towarowego. Łączy kolejowe przejście graniczne polsko - ukraińskie Hrubieszów/Izow ze Śląskiem. Liczy ona prawie 400 km i ma określony zasięg regionalny (biegnie przez 5 województw: lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie i śląskie).

LHS chciałoby rozszerzyć swoją działalność na terenie województwa podkarpackiego. - Niedaleko Mielca biegnie linia szerokotorowa wybudowana w latach 70., która od 15 lat jest spółką przewożącą towary nie tylko rudy żelaza do Huty Katowice, ale i różne inne towary. Niedaleko jest też stacja w Woli Baranowskiej, w której bardzo dużo się dzieje, w której robimy przeładunki i różne działania - mówił Zbigniew Tracichleb, prezes LHS. - Działamy na obszarze województwa podkarpackiego, ale w obszarze samej działalności jest to za mało, chcielibyśmy ją rozwijać. Chcielibyśmy podjąć działania w zakresie inwestycji. Jednak żeby znaleźli się klienci, którzy mogliby z nami współpracować, trzeba trochę wyjść poza tory i poza stację. Dobrym interesem jest to, aby pojawić się w sporcie, aby go wspomóc.

- Dotychczas spółka próbowała wspierać Hetman Zamość ze średnim skutkiem. W ostatnim roku również Górnik Łęczna i może się okazać, że też ze średnim skutkiem. FKS Stal Mielec może się okazać właśnie tym bardzo dobrym strzałem - dodawał Zbigniew Tracichleb. - W oparciu o nasze działania, które podjęliśmy, zawarto umowę. Będzie to oczywiście sukces nie tyko dla państwa, ale dla spółki LHS, aby z tego terenu pojawili się przedsiębiorcy, którzy zechcą handlować po torze szerokim, przewozić towary na Azję. Pracujemy nad korytarzem trans azjatyckim, w związku z tym będą szerokie możliwości, tak jak szerokimi torami odbywa przewóz ładunków.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy pozyskać takiego partnera, który umożliwi nam szerokie perspektywy rozwoju w naszym biznesie - podkreślał prezes LHS.

Umowa sponsorska z LHS to efekt starań europosła Tomasza Poręby, który we wrześniu pomógł w podpisaniu umowy z PGE. - Chcę podziękować prezesowi spółki LHS za to, że wyraził zgodę i zdecydował się na wsparcie klubu FKS Stal Mielec - mówił Tomasz Poręba. - Rozmawialiśmy o tym kilkakrotnie, zresztą z panem prezesem ciągle współpracujemy, nie tylko w Polsce, ale również i w Brukseli. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że w związku z planowanymi inwestycjami spółki LHS, które będą miały miejsce w najbliższych latach na Podkarpaciu, byłoby dobrze, żeby spółka i jej aktywność pojawiła się w świadomości publicznej mieszkańców Podkarpacia. Dotychczas tego nie było - dodawał Poręba.

Tomasz Poręba podkreślał, że pozytywne skutki tej współpracy odczują zarówno FKS Stal, jak i LHS. - Jestem pewien, że teraz się to zmieni. FKS Stal Mielec, poważny klub, z takimi tradycjami i perspektywą rozwoju, na pewno będzie w planach wsparcia spółki LHS, w budowie jej pozytywnego wizerunku, służył pomocą i będzie to bardzo dobra współpraca - powiedział europoseł.

- Cieszę się z tego porozumienia między LHS a klubem. Cieszę się, że udało mi się dotrzymać danego kilka miesięcy temu słowa. Cieszę się, że dzisiaj w Mielcu mogę powiedzieć, że FKS Stal pozyskała kolejnego ważnego sponsora i partnera - dodawał Tomasz Poręba. - Jestem pewien, że przełoży się to na jeszcze większą stabilność finansową, na jeszcze większy spokój jeśli chodzi o organizację i funkcjonowanie klubu, a to na pewno zawsze służy wynikom sportowym i osiąganym rezultatom.

Europoseł Poręba zwracał się też do trenerów i zawodników FKS Stali Mielec obecnych na konferencji. - Chciałbym życzyć powodzenia drużynie w najbliższych miesiącach. To będzie trudny sezon, ale jestem pewien, że te wzmocnienia, wasza gra i potencjał są bardzo duże. Pozwoli to utrzymać Stal Mielec w 1 lidze, ale stworzy też perspektywy na dalszy rozwój klubu w kolejnych latach - mówił Poręba.- Życzę sukcesów i super wyników w najbliższych miesiącach, a my będziemy robić wszystko, żebyście mieli spokojne głowy, żebyście się skoncentrowali tylko na grze w piłkę.


Zobacz także:
Wiktor Kawka opuszcza Stal Mielec Melex dołącza do grona sponsorów Stali Mielec ARP rozpoczyna współpracę ze Stalą Mielec Stal ponownie triumfuje po rzutach karnych! PGNiG Superliga: dzielna postawa Stali, Vive odjechało w drugiej połowie! Turniej Dawnych Mistrzów 2017: znamy wyniki losowania

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |