Start nowego sezonu WRC w Motowizji

Start nowego sezonu WRC w...
W weekend 20-22 stycznia tradycyjnie w Monte Carlo odbędzie się runda otwierająca nowy, 45 sezon rajdowych samochodowych mistrzostw świata WRC.

Motowizja podsumuje pierwszą rundę już 23 stycznia o godz. 22:40. W nowym sezonie czeka nas wiele zmian m.in. większa moc samochodów oraz ich zmniejszona waga.

W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autosport - kierowca fabrycznego zespołu Citroena - Kris Meeke powiedział, że w tym roku nie ma faworyta do zdobycia mistrzostwa. Przed nami 13 rund, 4 fabryczne zespoły: Hyundai, M-Sport, powrót Citroena po rocznej przerwie oraz wracająca po 18 latach Toyota z nowym modelem Yaris WRC. W rajdowych mistrzostwa świata po Volkswagenie nikt płakać nie zamierza.

Oprócz relacji z najciekawszych momentów z rajdu, wyjaśnimy także jak w 2017 roku mistrzostwa świata zmieniły się pod względem technicznym. Zmiany regulaminowe wprowadzone przez FIA spowodowały, że zwężka w układzie dolotowym została zwiększona z 33 do 36 milimetrów. To sprawia, że moc samochodów wzrosła z 300 do 380 koni mechanicznych! Ponadto auta ważą aż o 25 kilogramów mniej. Samochody dostały również nowy pakiet aerodynamiczny.

Co zmiany oznaczają dla kierowców? - W opinii byłego mistrza świata z 2003 roku Pettera Solberga ogranicza to nieco agresywność prowadzenia samochodu, o czym zresztą rozmawialiśmy z Norwegiem w Grecji podczas wygranego przez niego finału Gymkhana Grid 2016 - mówi Łukasz Siudak dziennikarz Motowizji. 

Z wszystkimi nowinkami technicznymi i przewidywaniami co do nowego sezonu widzowie zapoznają się już w poniedziałek 23 stycznia, podczas podsumowania rajdu Monte Carlo o godz. 22:40, tylko w Motowizji!
Zobacz także:
Więcej motorsportu na żywo w Motowizji Jeszcze więcej polskiego motosportu w Motowizji! Światowa czołówka kierowców samochodów turystycznych na antenie Motowizji Rywalizacja najlepszych rajdowców Europy w Rajdzie Azorów na antenie Motowizji Wyścigi NASCAR na żywo tylko w Motowizji! Jari-Matti Latvala i Juho Hanninen startują w Rajdzie Szwecji Toyotą Yaris WRC

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |