Stevenson vs. Williams Jr. o pas WBC World w wadze półciężkiej na żywo w Fightklubie

Stevenson vs. Williams Jr....
Wielki boks prosto z Montrealu w nocy z piątku na sobotę w Fightklubie! Na gali w Centre Videotron w Quebeku niepokonany od ponad sześciu lat Adonis Stevenson po raz siódmy bronił będzie tytułu WBC World w wadze półciężkiej.

Rywalem „Supermana” będzie bardzo groźny, mający na koncie tylko jedną porażkę, Thomas Williams Jr. Walka ta w nocy z piątku na sobotę o 2.00 na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Faworytem większości bokserskich ekspertów jest pochodzący z Haiti, ale od lat mieszkający w Kanadzie Stevenson. W całej karierze przegrał on zaledwie jedną walkę, w 2010 roku z Darnellem Boone’em, dla którego do dziś pozostaje to największy sukces w karierze. „Supermanowi” porażka nie przeszkodziła w rozwinięciu skrzydeł i wdrapaniu się na pięściarski szczyt, od tamtej pory jego kariera rozwija się bowiem wręcz modelowo. Kolejno zdobywał tytułu WBA-NABA, WBO NABO, IBF Intercontinental i WBC Silver, by wreszcie w czerwcu 2013 roku otrzymać możliwość walki o pas WBC World. W pojedynku tym zmierzył się z Chadem Dawsonem i bezdyskusyjnie pokonał go przez nokaut już w pierwszej rundzie. W sześciu kolejnych walkach udanie bronił tytułu, w maju 2014 roku wygrywając m.in. z Andrzejem Fonfarą. W swojej ostatniej walce nie dał najmniejszych szans Tommy’emu Karpencky’emu efektownie pokonując go przed czasem. Bilans wszystkich dotychczasowych walk Stevensona to 27 zwycięstw (22 KO) i zaledwie jedna porażka.

Thomas Williams Jr. aż tak imponującego dorobku pięściarskiego nie ma, Amerykaninowi nie można jednak odmówić umiejętności i chęci dążenia ku najwyższym celom. 28-latek z Maryland w swoim ostatnim pojedynku odprawił z kwitkiem Edwina Rodrigueza posyłając go na deski już w drugiej rundzie, w sumie w całej karierze dziewiętnaście z dwudziestu walk rozstrzygał na swoją korzyść, jedyną porażkę poniósł z rąk Gabriela Campillo, gdy w sierpniu 2014 roku rywalizowali oni o pas WBO NABO w wadze półciężkiej. W starciu z „Supermenem” Williams Jr. z pewnością spróbuje sprawić niespodziankę. Czy będzie jednak w stanie pokonać dużo bardziej doświadczonego, starszego od siebie o dziesięć lat rywala?

Walka Adonis Stevenson vs. Thomas Williams Jr. w nocy z piątku na sobotę o godz. 2.00 na żywo tylko w Fightklubie! Powtórka w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 22.00.
Zobacz także:
Premierowe odcinki magazynów i druga część „Outback Fight Club” w weekend w Fightklubie Znakomity film „Outback Fight Club” w Fightklubie Joshua Franco vs Victor Pasillas na żywo wyłącznie w Fightklubie Hard Knocks Fighting 53 w sobotni wieczór w Fightklubie Nordic Fight Night w sobotę na żywo w Fightklubie Trzy walki o mistrzostwo świata w najbliższy weekend na żywo wyłącznie w Fightklubie

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |