Subaru Poland Rally Team przed Rajdem Azorów

Subaru Poland Rally Team...
Już w najbliższy weekend Subaru Poland Rally Team weźmie udział w 51. Rajdzie Azorów, czwartej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC).

Rozgrywany pośrodku Atlantyku rajd oznacza najdłuższą podróż zespołu, w i tak obfitującym w dalekie wyjazdy sezonie. Wulkaniczne Sao Miguel to największa z 9 wysp wchodzących w skład archipelagu Azorów. Jej charakterystycznym elementem jest wygasły wulkan w którego kraterze znajdują się dwa jeziora. Jest on też jedną z najbardziej ikonicznych lokalizacji w rajdowych mistrzostwach Europy. Legendarny odcinek „Sete Cidades” prowadzi po jego koronie i zapewnia ogromne emocje oraz przepiękne ujęcia. Pogodę na Azorach najlepiej charakteryzuje lokalne powiedzenie „trzy pory roku w jeden dzień”. W ciągu kilku godzin mglista, deszczowa aura może przejść w pełne nasłonecznienie i czyste niebo, stąd dobór opon i właściwe opisanie trasy będą kluczowe w drodze po dobry wynik. 

Organizatorzy zaplanowali długie, wymagające zmagania. Przedsmakiem prawdziwej rywalizacji będzie środowy City Show zorganizowany w centrum Ponta Delgada, największego miasta na wyspie. Celem Wojtka Chuchały i Daniela Dymurskiego będzie nie walka z czasem, a widowiskowa jazda. Najbardziej emocjonujące przejazdy będą nagradzane. 

Pierwszy odcinek specjalny rajdu rozpocznie się w czwartek o 17:57 polskiego czasu. Będzie składał się na krótką, czterooesową sekcję, którą zamknie superoes „Grupo Marques”. Piątkowa rywalizacja wystartuje o 12:45 i będzie liczyła 81 kilometrów podzielonych na 6 odcinków specjalnych. Sobota to ostatni etap rajdu – 6 oesów. Łącznie organizatorzy przygotowali 215.5 kilometrów ścigania.

Na liście zgłoszeń widnieje aż 86 załóg. W ERC 2 Siemanko i Lopez będą mieli czterech rywali, w tym trzech lokalnych kierowców. 

Walkę na Azorskich odcinkach specjalnych będzie można śledzić na antenach Eurosportu. Na Eurosporcie 1 w czwartek o 23:00, piątek o 8:30, 23:00 i 2:30, sobotę o 8:30, 23:00 i 5:00, a także w niedzielę o 8:30. Na Eurosporcie 2 relację zaplanowano na: czwartek o 0:30, piątek o 6:00 i 9:00, sobotę o 7:30 i 0:30, i poniedziałek o 8:00

- Nasze rajdowe wojaże sięgają najdalszych zakątków świata. Dzisiaj jesteśmy na pięknej wyspie Sao Miguel leżącej na archipelagu Azorów. Piękne jest to, że w każdym starcie uczymy się zupełnie nowych dróg, dopasowujemy nasz opis do zakrętów, które nie są tym co widzieliśmy do tej pory. Dzięki takim możliwościom zarówno ja, jak i Lopez ciągle się rozwijamy. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom, którzy dają nam możliwość sięgania po najwyższe rajdowe cele: Keratronik, Eneos, Raiffeisen Leasing, Franke, oraz SJS - powiedział Wojciech Chuchała.

- Azory to ciekawy i długi rajd. Organizatorzy przewidzieli aż 3 dni ścigania, więc to prawie jak Rajdowe Mistrzostwa Świata. Jest to również kolejne nietypowe, wyjątkowe i wręcz egzotyczne miejsce w naszym tegorocznym kalendarzu. Po aklimatyzacji na wyspie i krótkim jej zwiedzaniu wiemy, że trzeba będzie bacznie zwracać uwagę na pogodę. Utwierdziły nas w tym również poniedziałkowe testy podczas których zaskoczyła nas bardzo gęsta mgła i silne opady deszczu - dodał Daniel Dymurski.


Zobacz także:
Subaru Poland Rally Team po Kryterium Asów Subaru Poland Rally Team po Rajdzie Barbórka Subaru Poland Rally Team po Rajdzie Lipawy Chuchała, Dymurski i Subaru Poland Rally Team Mistrzami Europy Subaru Poland Rally Team przed Rajdem Lipawy Subaru Poland Rally Team przed Rajdem Rzeszowskim

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |