Subaru Poland Rally Team przed Rajdem Lipawy

Subaru Poland Rally Team...
Sezon 2016 Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC) powoli zbliża się do końca.

W kalendarzu startów Subaru Poland Rally Team pozostały tylko dwa występy, oba na nawierzchni szutrowej. Pierwszy z nich, to Rajd Lipawy rozgrywany na Łotwie w trzeci weekend września. Runda ta miała początkowo otwierać rywalizację w ERC, ale ze względu na brak śniegu została przeniesiona na końcówkę kalendarza mistrzostw. 

Na bardzo szybkich trasach Wojtek Chuchała i Daniel Dymurski będą mieli szansę na przypieczętowanie swojego mistrzowskiego tytułu w ERC 2 w kategoriach kierowców i pilotów. 52 punkty przewagi oznaczają, że aby zdobyć tytuł już na Łotwie muszą przyjechać na metę przed zajmującą drugie miejsce w klasyfikacji generalnej załogą Giacomo Scattolon/Paolo Zanini, lub nie stracić do nich więcej niż 13 „oczek”. Dotychczas Siemanko i Lopez w pięciu startach wywalczyli w klasie 194 ze 195 punktów. 

Ceremonia startu Rajdu Lipawy rozpocznie się w piątek, 16 września o 19:45 czasu polskiego. Na sobotę zaplanowano 8 odcinków specjalnych o łącznej długości niespełna 103 kilometrów, a dwa ostatnie będą miejskimi próbami w centrum miasta. Niedziela to 6 oesów. Pierwsza załoga otworzy trasę już o 8:30, a kończący rajd odcinek wystartuje o 13:30. Oficjalne zakończenie rajdu odbędzie się o godzinie 15:00.

W ERC 2 do rajdu zgłosiło się osiem załóg. Na starcie stanie między innymi pierwsza trójka cyklu oraz kilku lokalnych asów. W walce o prymat w ERC 2 Wojtek i Daniel jako jedyni będą prowadzić Subaru Imprezę STI. W sumie lista zgłoszeń liczy 43 załogi. 

Relację z 9. rundy ERC będzie można oglądać na antenie Eurosportu 1 w niedzielę 18 września o 22:25.

- Rajd Lipawy to kolejny krok na naszej drodze po mistrzowski tytuł w kategorii ERC 2. To będzie z pewnością najciekawsza runda w sezonie ze względu na bardzo liczną konkurencję w naszej klasie. Mamy tutaj do zdobycia bardzo ważne punkty. Cały czas pamiętamy o tym, że naszym celem jest mistrzostwo Europy i dążymy do niego od początku sezonu. Dziękujemy całemu Zespołowi i naszym Partnerom: Keratronik, Eneos, Raiffeisen Leasing, Franke, oraz SJS - zapowiedział Wojciech Chuchała.

- Po krótkiej przerwie na asfaltowy Rajd Rzeszowski miło będzie powrócić na szutry. Łotewskie odcinki specjalne są mi kompletnie nieznane, ale w tym sezonie niemal każdy rajd poznaję od podstaw. Rywalizacja w naszej klasie będzie wyjątkowa i będziemy mieć wielu konkurentów, co sprawia, że trudno przewidzieć jak potoczą się jej losy. Na Rajdzie Lipawy mamy pierwszą szansę, by przypieczętować tytuł mistrzowski w kategorii ERC 2, więc postaramy się tego dokonać i tym samym osiągnąć najważniejszy tegoroczny cel - dodał Daniel Dymurski.Zobacz także:
Subaru Poland Rally Team po Kryterium Asów Subaru Poland Rally Team po Rajdzie Barbórka Subaru Poland Rally Team po Rajdzie Lipawy Chuchała, Dymurski i Subaru Poland Rally Team Mistrzami Europy Subaru Poland Rally Team przed Rajdem Rzeszowskim

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |