Światowa czołówka kierowców samochodów turystycznych na antenie Motowizji

Światowa czołówka...
W najbliższy weekend 7 i 8 kwietnia w Marrakeszu, odbędzie się pierwsza runda nowej serii wyścigowej, która zagości na antenie Motowizji: FIA WTCR - World Touring Car Cup.

Jest to seria wyścigowa powstała po połączeniu FIA WTCC (World Touring Car Championship) oraz TCR International Series. Widzowie będą mogli obejrzeć podsumowanie tej rundy już 12 kwietnia o godz. 20:00.

World Touring Car Cup

Startujący kierowcy będą używać samochodów w specyfikacji TCR – jednej z najszybciej rozwijających się klas w motosporcie. Obecnie homologowanych jest aż 11 różnych modeli aut w specyfikacji TCR, 
z czego 7 zobaczymy w WTCR. Zawodnicy będą startować w takich autach jak Volkswagen Golf, Alfa Romeo Giullietta, Honda Civic czy Peugeot 308. O tym jak popularna jest specyfikacja TCR może świadczyć fakt, że na chwilę obecną istnieje czternaście krajowych oraz regionalnych serii przeznaczonych wyłącznie dla takich aut, a specjalne klasy dla samochodów TCR znajdują się w takich seriach jak Pirelli World Challenge czy VLN.

Na liście startowej do tegorocznego sezonu mamy 25 zgłoszeń. Formalnie jest ich 26, jednakże dodatkowym kierowcą jest Benjamin Lessennes, który w zespole Bousten Ginion Racing zastępuje na razie Tiago Monteiro, odczuwającego nadal skutki poważnego wypadku podczas prywatnych testów 
w drugiej połowie zeszłego roku.

Czołowi kierowcy

Tegoroczna stawka w WTCR to połączenie doświadczenia i młodych ambicji. Różnica między najstarszym zawodnikiem, a najmłodszym wynosi 38 lat. Na liście zgłoszeń nie brakuje czołowych nazwisk wyścigów samochodów turystycznych. Thed Bjork, Rob Huff, Yvan Muller i Gabriele Tarquini mają na swoim koncie tytuły mistrzów świata w WTCC. W różnych seriach TCR mistrzami zostawali Jean-Karl Vernay, Aurelien Comte oraz Benjamin Lessennes. O wysoki poziom dbać będą także tacy kierowcy jak Tom Coronel, Tiago Monteiro, Gordon Shedden czy Norbert Michelisz.

Michał Budziak, komentator Motowizji: Bogata lista startowa z byłymi mistrzami WTCC na czele, klasyczne tory wyścigowe i uznane marki w świecie motosportu - ta mieszanka powinna dać efekt w postaci emocji, jakich oczekujemy od wyścigów aut turystycznych, czyli bezpardonowej rywalizacji od startu do mety. W tak bogatym menu każdy kibic znajdzie swojego faworyta.

Na kierowców czekać będzie dziesięć rund na czterech kontynentach. Sezon rozpocznie się na półulicznym Circuit Moulay El Hassan w marokańskim Marrakeszu. Widzom Motowizji tor ten może kojarzyć się z wyścigów Formuły E, która też się tam ściga. Trzecia runda sezonu będzie miała miejsce na legendarnym Nurburgring Nordschleife, torze położonym w górach Eifel o łącznej długości prawie 26 kilometrów. Kierowcy mają do przejechania ponad 150 zakrętów, a na dodatek sama nitka toru jest bardzo ciasna, kręta, a metalowe barierki zazwyczaj znajdują się kilka centymetrów od asfaltu. Sezon zakończy się rywalizacją na niewybaczających najmniejszego błędu ulicach Makao. 

Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji: Wyścigi samochodów turystycznych to jedna z najbardziej ekscytujących form motosportu, dlatego też obecność na naszej antenie takiej serii, jaką jest FIA WTCR napawa mnie dużą satysfakcją. WTCR będzie znakomitym uzupełnieniem naszej oferty sportowej na ten sezon. Dodatkowo wkrótce zaczyna się sezon krajowych mistrzostw BMW 318 IS Cup, które również będzie można oglądać na naszej antenie.

Widzowie Motowizji będą mogli oglądać podsumowania wszystkich rund FIA WTCR. Premiera skrótu zmagań na ulicach Marrakeszu 12 kwietnia o godzinie 20:00.

Kalendarz FIA WTCR w sezonie 2018:

07/08.04 – Race of Morocco (Marrakesz)
28/29.04 – Race of Hungary (Hungaroring)
10/12.05 – Race of Germany (Nurburgring Nordschleife)
19/21.05 – Race of Netherlands (Zandvoort)
23/24.06 – Race of Portugal (Vila Real)
04/05.08 – Race of Argentina (Termas de Rio Hondo)
29/30.09 – Race of China (Ningbo)
05/07.10 – Race of China (Wuhan)
27/28.10 – Race of Japan (Suzuka)
15/18.11 – Race of Macau (Guia Circuit)


Zobacz także:
Więcej motorsportu na żywo w Motowizji Jeszcze więcej polskiego motosportu w Motowizji! Rywalizacja najlepszych rajdowców Europy w Rajdzie Azorów na antenie Motowizji Wyścigi NASCAR na żywo tylko w Motowizji! Lutowe nowości w Motowizji - Wyspa Man i AutoSpeed

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |