Wojsko Polskie Drużynowym...

Wojsko Polskie Drużynowym Mistrzem NATO w Szachach!

W dniach 20-27 sierpnia br., w Akademii Obrony Wielkiej Brytanii, Shrivenham, reprezentacja Wojska Polskiego zajęła I miejsce w 27. Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach NATO w Szachach.
Grand Prix w szachach:...

Grand Prix w szachach: pierwsze gry w Teheranie za nami

W czwartek odbyła się pierwsza runda gier w zawodach szachowych Grand Prix kobiet w Teheranie. Zwycięstwa odniosły Ukrainka Natalia Żukowa, Chinka Wenjun Ju, Rosjanka Natalija Pogonina oraz Hinduska Humpy Koneru.

Radosław Wojtaszek Indywidualnym Mistrzem Polski w Szachach Szybkich

Zwycięzcą IV Międzynarodowego Memoriału Szachowego Ferdynanda Dziedzica w Trzciance, który w tym roku uzyskał rangę Indywidualnych Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich, został po raz drugi w karierze niemiecki szachista Arkadij Naiditsch.

Rekordowa liczba arcymistrzów na liście startowej MP w Szachach Szybkich!

Już w najbliższą niedzielę, 13 kwietnia w Trzciance, startuje IV Międzynarodowy Memoriał Szachowy Ferdynanda Dziedzica, który w tym roku uzyskał rangę Otwartych Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich.

DME 2013 w szachach: brązowy medal Polek!

W ostatniej rundzie reprezentacja Polski kobiet wygrała z drużyną z Litwy i ostatecznie zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Europy w szachach!

DME 2013 w szachach: Polki w ostatniej rundzie walczą o medal!

Ukraina wygrała w ósmej rundzie z drużyną z Armenii 3:1, co zapewnia im zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Europy kobiet niezależnie od wyników ostatniej rundy.

DME 2013 w szachach: Polska walczy o miejsca na podium

Po siódmej rundzie Drużynowych Mistrzostw Europy 2013 w szachach można już oceniać medalowe szanse poszczególnych reprezentacji biorących udział mistrzostwach.

DME 2013 w szachach: Polska zremisowała z Rosją i walczy o medale

Pierwsza drużyna polskich pań zremisowała w szóstej rundzie z wysoko rozstawionym w turnieju zespołem Rosji. Dzięki temu polska reprezentacja na finiszu powalczy o medale.

DME 2013 w szachach: zawody wchodzą w decydującą fazę

Półmetek Drużynowych Mistrzostw Europy 2013 w szachach już za nami. Piąta runda przyniosła wiele ciekawych rezultatów, a decydująca walka o medale rozpoczęła się w obu kategoriach.

DME 2013 w szachach: Polska II zagra z reprezentacją Rosji

Dzisiaj polska reprezentacja kobiet zagra na pierwszych szachownicach z zespołem z Armenii, który obecnie jest liderem turnieju.