Szkocja: Wracają wielkie derby Glasgow!

Szkocja: Wracają wielkie...
Po czterech latach oczekiwania kibice w Szkocji znów będą mieli okazję zobaczyć wielki klasyk, w którym Celtic i Rangers zmierzą się w derbach Glasgow.

Przypomnijmy, że seria wydarzeń w Glasgow Rangers, za rządów Davida Murraya i Craiga Whyte’a doprowadziła do zadłużenia, a w konsekwencji bankructwa klubu na wiosnę 2012 roku. Likwidacja struktur dotychczas kontrolujących Rangers wymusiła konieczność powołania nowej spółki, która pod przewodnictwem Charlesa Greena przejęła od zarządu komisarycznego władzę w klubie. Decyzją organów piłkarskich w Szkocji „The Gers” nie zostali dopuszczeni do rozgrywek Scottish Premier League, a następnie zdegradowani do Scottish Football League Third Division, będącej najniższą ligą w kraju.

Klub ten mozolnie odbudowywał się i powoli wspinał się, aż w poprzednim sezonie wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. 

W tym sezonie mają powalczyć o europejskie puchary. Oczywiście zdecydowanym faworytem do wygrania ligi jest Celtic, który na starcie ligi wygrał trzy spotkania. 

Rangersi nie przegrali jeszcze w tym sezonie ani jednego meczu, po dwa spotkania remisując i wygrywając. 

Rywalizacja pomiędzy tymi zespołami, to ważne dla kraju wydarzenie, ponieważ Szkocja jest podzielona - fani Rangers są w większości protestantami, a kibice Celticu - katolikami.
Zobacz także:
Masowa ewakuacja w ekipie Rangersów? Zakaz transferowy Rangersów niezgodny z prawem? Fojut nie przejdzie do Celtiku Zaskakujący powrót Gattuso? Paweł Brożek: Lennon obiecał mi coś innego

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |