Sztab szkoleniowy Korony w komplecie

Sztab szkoleniowy Korony w...
Trener Tomasz Wilman skompletował sztab szkoleniowy, który będzie przygotowywał Koronę do sezonu 2016/2017.

Jego asystentami będą Sławomir Grzesik i Jacek Kubicki. Trenerem bramkarzy został Zbigniew Robakiewicz, a za przygotowanie fizyczne odpowiadał będzie Michał Dutkiewicz.

Nowymi twarzami w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny Korony Kielce są Jacek Kubicki, Zbigniew Robakiewicz i Michał Dutkiewicz. 

Jacek Kubicki jest wychowankiem żółto-czerwonego klubu. Jako piłkarz dysponował ogromnym talentem, dzięki któremu w 1999 roku zadebiutował w ekstraklasie w barwach Lecha Poznań. Niestety kontuzje nie pozwoliły mu utrzymać się na tak wysokim poziomie. Po zakończeniu kariery piłkarskiej był trenerem w GKS-ie Nowiny. W 2014 roku wrócił do Korony jako asystent Sławomira Grzesika w drugiej druzynie Korony Kielce, która występowała w III lidze. W poprzednim sezonie był trenerem juniorów młodszych naszego klubu.

Zbigniew Robakiewicz ma za sobą bardzo bogatą karierę bramkarską. Jest wychowankiem ŁKS-u, ale największą sławę zdobył grając w Legii Warszawa, z którą czterokrotnie zdobył Puchar Polski, dwukrotnie mistrzostwo Polski oraz raz wywalczył Superpuchar Polski. Przez ostatnie 10 lat Robakiewicz był trenerem bramkarzy GKS-u Bełchatów. 

Michał Dutkiewicz jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, w dziedzinie przygotowania motorycznego. Jako trenerem personalny pracował w kilku prestiżowych fitness klubach w Warszawie. Obecnie prowadzi swoją działalność z zakresu treningu personalnego oraz przygotowania motorycznego. Jest uczestnikiem wielu prestiżowych szkoleń Elite Performance Institute. Ukończył staż trenerski w niemieckich VFL Wolfsburg i Hannover 96. 


Zobacz także:
LOTTO Ekstraklasa: Górnik gromi Koronę! Dani Abalo piłkarzem Korony Kielce! Mariusz Rybicki wypożyczony do Miedzi z Korony Kielce LOTTO Ekstraklasa: zwycięstwo Korony na otwarcie 7. kolejki Jacek Kiełb zawodnikiem Korony Kielce! Miguel Palanca Fernandez piłkarzem Korony Kielce!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |