Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Benalli - dzień ósmy

Szybowcowe Mistrzostwa...
W poniedziałek, 16 stycznia 2017 na Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Australii polscy szybownicy w klasie 15-metrowej zdominowali czołówkę tabeli.

Klasa 15-metrowa

Sebastian Kawa ukończył dzisiejszą konkurencję na drugim miejscu, a Łukasz Grabowski był trzeci. Obaj w Australii startują na szybowcu polskiej produkcji - Diana 2.

Tym samym Sebastian Kawa z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego zwiększył swoją przewagę lidera w klasie 15-metrowej w rozgrywanych w australijskiej Benalli Szybowcowych Mistrzostwach Świata. Obecnie polski zawodnik ma na swoim koncie 2574. Prawie 100 punktów straty do niego ma Makoto Ichikawa z Japonii (pretendent do tytułu Wicemistrza Świata).

Obecnie Łukasz Grabowski (Aeroklub Włocławski) jest sklasyfikowany na czwartej pozycji - 2433 pkt, a na 12. Christoph Matkowski z Aeroklubu Gliwickiego – 2240, awansując z pozycji 21.).

Klasa 18-metrowa

W klasie 18-metrowej piloci rozegrali do tej pory cztery konkurencje. To o jedną więcej niż klasa 15-metrowa. W poniedziałek, Tomasz Krok (Aeroklub Leszczyński) wylądował na piątym miejscu. Taki dobry wynik pozwolił Polakowi na awans z 20. pozycji na 16., z dorobkiem punktowym 3483. Drugi reprezentant Polski Paweł Wojciechowski (Aeroklub Leszczyński) ukończył dzisiejszą konkurencję na 13. miejscu (3401). 

Klasa Open

Najwięcej rozegranych konkurencji w Benalli mają szybownicy startujący w klasie Otwartej. Udało im się wystartować pięciokrotnie. Łukasz Wójcik z Aeroklubu Włocławskiego poniedziałkową konkurencję ukończył na szóstym miejscy, ex eaquo z Pierre de Broqueville z Belgii. Polak w klasyfikacji ogólnej w klasie Otwartej utrzymuje szóstą pozycję. Do tej pory zgromadził 3638 punktów. Drugi z Polaków, Adam Czeladzki (Aeroklub Warszawski) z dorobkiem punktowym 2804 jest na 27. miejscu.Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |