TCS w Bischofshofen: Wellinger najlepszy w kwalifikacjach, wszyscy Polacy w konkursie!

TCS w Bischofshofen:...
Andreas Wellinger wygrał kwalifikacje do finałowego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. W swojej próbie Niemiec ustanowił nowy rekord obiektu. W pierwszej serii jutrzejszych zawodów zobaczymy komplet Polaków.

Andreas Wellinger w fantastycznych warunkach uzyskał aż 144.5 m, co jest nowym rekordem obiektu w Bischofshofen. Młody Niemiec wygrał kwalifikacje wyprzedzając Manuela Fettnera i swojego rodaka, Stephana Leyhe.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski. Najlepszy z nich, Piotr Żyła zajął 4. lokatę ze skokiem na odległość 137.0 m. Metr dalej poszybował Maciej Kot, jednak niższe noty za styl spowodowały, że zajął dopiero 5. miejsce.  W pierwszej dziesiątce kwalifikacje zakończył także Dawid Kubacki, który po skoku na odległość 138.0 m został sklasyfikowany na 9. pozycji. Awans do zawodów wywalczyli również Stefan Hula (17. miejsce) i Jan Ziobro ( 34. lokata). Kamil Stoch nie wziął udziału w kwalifikacjach.

W pierwszej serii jutrzejszego konkursu w jednej parze zmierzą się Stefan Hula i Jan Ziobro. Jako kolejny na belce startowej zasiądzie Maciej Kot, który będzie rywalizował z Tomasem Vancurą. Tuż po nich wystartuje kolejna para z reprezentantem Polski. Piotr Żyła powalczy z Philippem Aschenwaldem. W przedostatnim pojedynku zawodów Kamil Stoch zmierzy się z Manuelem Fettnerem.

Początek finałowego konkursu 65. Turnieju Czterech Skoczni zaplanowany jest na godzinę 16:45.