TCS w Innsbrucku: Kraft najlepszy w kwalifikacjach, świetne skoki Polaków!

TCS w Innsbrucku: Kraft...
Stefan Kraft wygrał kwalifikacje do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni rozgrywanego w austriackim Innsbrucku. Znakomite skoki w serii kwalifikacyjnej zaprezentowali Maciej Kot i Piotr Żyła. Awans do zawodów wywalczyli wszyscy Polacy.

W rozegranej dziś serii kwalifikacyjnej najdalej skakał Stefan Kraft. Austriak uzyskał aż 134.5 m. Tuż za nim sklasyfikowani zostali Polacy. Znakomity skok oddał Piotr Żyła, który wylądował na 130.0 m i długo prowadził w kwalifikacjach. Na miejscu dla lidera zmienił go dopiero Maciej Kot. Drugi z reprezentantów Polski skoczył dwa metry dalej i ostatecznie zajął 2. miejsce.

Wszyscy podopieczni Stefana Horngachera wywalczyli awans do pierwszej serii środowego konkursu. W drugiej dziesiątce sklasyfikowani zostali Stefan Hula (16. lokata) i Dawid Kubacki (20. miejsce). Nieco gorsze rezultaty uzyskali Jan Ziobro i Klemens Murańka. Pierwszy z nich osiągnął 120.5 m i zajął 34. pozycję. Klemens Murańka do końca kwalifikacji nie mógł być pewny swojego awansu do konkursu głównego. Zawodnik z Zakopanego wylądował na 115.0 m i zajął ostatnie miejsce gwarantujące start w zawodach. Lider Turnieju Czterech Skoczni, Kamil Stoch nie wziął udziału w serii kwalifikacyjnej.

W jutrzejszym konkursie, jako pierwszy z Polaków na belce startowej zasiądzie Dawid Kubacki, który zmierzy się z reprezentantem gospodarzy Florianem Altenburgerem. Chwile później kibice będą świadkami kolejnego polsko-austriackiego pojedynku pomiędzy Janem Ziobro i Markusem Schiffnerem. Zaraz po nich o awans do drugiej serii powalczą Lukas Hlava i Stefan Hula. Wyjątkowe szczęście do trafiania na reprezentantów Polski ma w tym turnieju Anders Fannemel. Norweg po raz trzeci powalczy w parze z Polakiem. Tym razem będzie to Piotr Żyła. W kolejnym pojedynku zmierzą się dwaj biało-czerwoni: Maciej Kot i Klemens Murańka. W ostatniej parze konkursu Kamil Stoch będzie rywalizował ze zwycięzcą kwalifikacji Stefanem Kraftem.

Zapowiada się niezwykle emocjonujący konkurs na Bergisel. Początek zawodów w Innsbrucku jest zaplanowany na godzinę 14:00.