Team Hurom z licencją UCI

Team Hurom z licencją UCI
Międzynarodowa Unia Kolarska z pozytywnym skutkiem zakończyła proces rejestracji drużyny Marcina Peca i Andrzeja Sypytkowskiego. W sezonie 2017 Team Hurom działać będzie jako ekipa zawodowa w oparciu o licencję kontynentalną.

- Już kilka tygodni temu złożyliśmy do Międzynarodowej Unii Kolarskiej wniosek o zarejestrowanie naszego zespołu w tzw. trzeciej dywizji. Dziś otrzymaliśmy od UCI informację, że wszystkie wymogi zostały spełnione i Team Hurom oficjalnie otrzymał licencję kontynentalną - powiedział Andrzej Sypytkowski, dyrektor sportowy zespołu. - Dla nas to potwierdzenie, że wszystko jest na dobrej drodze i możemy dalej spokojnie realizować nasz plan. 

Uzyskanie licencji zawodowej dla drużyny z Rybnika to tak naprawdę dopiero początek przygody. Zespół jest jeszcze w trakcie kompletowania składu, w którym aktualnie znajduje się siedmiu zawodników - Mikołaj Gutek, Wojciech Franczak, Eryk Latoń, Wojciech Migdał, Emanuel Piaskowy, Konrad Tomasiak oraz Bartosz Warchoł. 

- Wciąż jeszcze nie zamknęliśmy składu. Prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodnikami, którzy być może do nas dołączą. Docelowo drużyna powinna liczyć w tym sezonie 9-10 kolarzy - dodał Sypytkowski. 

- Siedmiu zawodników, którzy oficjalnie są już w składzie, przebywa już w Hiszpanii,  indywidualnie szykując się do sezonu. Pierwsze zgrupowanie Team Hurom zaplanowane jest zaś na początek lutego. Będzie to okazja do integracji ekipy, sprawdzenia strojów, sprzętu i omówienia naszych celów na najbliższe miesiące. Okres startowy rozpoczniemy natomiast w marcu od wyścigów w Chorwacji.


Zobacz także:
Bartłomiej Matysiak dołącza do Team Hurom Team Hurom wkracza do gry Przystanek Pucharu Świata MTB UCI w szwajcarskim Lenzerheide Drugi przystanek Pucharu Świata MTB UCI w Cairns Inauguracja Pucharu Świata UCI MTB już w najbliższy weekend

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |