Terminarz Ekstraklasy 2016/2017 - znamy zestaw par!

Terminarz Ekstraklasy...
Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. ogłosił zestaw par w Ekstraklasie na sezon 2016/17.

Początek rozgrywek: 15 lipca 2016 roku. 

Zakończenie pierwszej części rundy zasadniczej: 19 grudnia 2016 roku.

Liczba kolejek  rozegranych w sezonie 2016/2017 w 2016 roku: 20.

Rozpoczęcie drugiej części rundy zasadniczej: 10 lutego 2017 roku.  

Zakończenie rundy zasadniczej: 22 kwietnia 2017 roku. 

Rozpoczęcie rundy finałowej z podziałem na dwie grupy: 28 kwietnia 2017 roku. 

Koniec rozgrywek: 4 czerwca 2017 roku.


- W tym roku Departament Logistyki Rozgrywek przy tworzeniu zestawu par rozpatrzył 44 uwagi i wnioski klubów. Dotyczyły one zarówno wymiany płyt boiska, remontów a także planowanych imprez zewnętrznych jak koncerty, maratony. Dodatkowym wyzwaniem było rozpatrzenie uwag związanych z organizacją Światowych Dni Młodzieży, które zgłosił sam organizator oraz Wojewoda Małopolski. Z tego względu np. Wisła Kraków jest zmuszona rozegrać trzy spotkania z rzędu poza Krakowem, gdyż jej stadion jest zajęty na potrzeby organizacji ŚDM - wyjaśnia Marcin Stefański, dyrektor logistyki rozgrywek w Ekstraklasie S.A. 

Trzy razy Multiliga, raz w środę

Prawie cała runda zasadnicza została rozplanowana w systemie piątek-poniedziałek, nie licząc kolejek poprzedzających terminy FIFA na mecze reprezentacyjne oraz ostatniej serii spotkań. 30. kolejka będzie rozgrywana w ramach Multiligi, podczas której osiem spotkań odbywa się o tej samej porze. 
W rundzie finałowej Multiliga dotyczy natomiast 36. i 37. kolejki. W tym przypadku w dwa dni zostaną rozegrane po cztery spotkania o jednej porze, w rozbiciu na Grupę A i B. Jedna z serii spotkań, 34., została zaś jako jedyna w całym sezonie wyznaczona na środę. 

Szczegółowy plan transmisji meczów będzie ogłaszany z około miesięcznym wyprzedzeniem. Ze względu na udział klubów w kwalifikacjach do rozgrywek europejskich w lipcu Legia Warszawa będzie rozgrywać swoje mecze w soboty, a Cracovia, Piast Gliwice oraz Zagłębie Lubin w niedziele.

Terminarz sezonu 2016/2017 został po raz pierwszy przygotowany we współpracy z amerykańską firmą GotSoccer, która jest producentem oprogramowania odpowiedzialnego za zarządzanie m.in. terminarzem rozgrywek lig zawodowych - ProScheduler. GotSoccer jest największym dostawcą oprogramowania w USA, dostarczając rozwiązania do 28 organizacji państwowych, a przede wszystkim zawodowej lidze piłkarskiej - Major League Soccer (MLS). Dodatkowo GotSoccer był odpowiedzialny za stworzenie terminarza rozgrywek także w Szkockiej Premier Football League oraz Walijskiej Premier League.
Zobacz także:
LOTTO Ekstraklasa: zwycięstwo Ruchu na zakończenie 23. kolejki LOTTO Ekstraklasa: Bruk-Bet Termalica remisuje z Legią! LOTTO Ekstraklasa: Górnik "rzutem na taśmę" pokonuje Piasta LOTTO Ekstraklasa: Wisła pokonuje Jagiellonię! LOTTO Ekstraklasa: sześć bramek w Gdańsku! LOTTO Ekstraklasa: Wisła Płock lepsza od Zagłębia!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |