Toczy się rywalizacja w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY

Za nami kolejny tydzień rywalizacji w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY. Młodzież z Ligi Karkonoskiej walczyła o punkty w Jeleniej Górze, po raz pierwszy w historii Małopolska Liga Regionalna odbyła się w Obidowej.

Trzecia edycja Karkonoskiej Regionalnej Ligi Grupy Azoty została rozegrana na trasie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej. W Jeleniej Górze - Sobieszowie walczyło o punkty blisko 100 zawodniczek i zawodników z siedmiu dolnośląskich klubów. - Warunki były naprawdę bardzo dobre. Przygotowaliśmy dwie trasy jedną 1,5 km, na której biegali juniorzy C i D oraz dla zawodników z kategorii E krótszą około 800 metrową z podbiegiem i dość trudnym zjazdem - mówił Zbigniew Stępień - koordynator Ligi. Wśród chłopców z kategorii junior E triumfował Michał Szatkowski reprezentujący UKS Krokus Piechowice o 20 sekund wyprzedzając klubowego kolegę Dominika Jarosza. Trzecie miejsce, ze stratą niecałych 34 sekund, zajął Paweł Glądała z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Z kolei wśród dziewcząt - juniorek E najlepsze okazały się zawodniczki miejscowego MKS Karkonosze. Wygrała Klaudia Traczyk o 13 sekund wyprzedzając Julię Tschirch, a miejscu trzecim uplasowała się Jaśmina Koziatek z UKS Sokołowsko. Jej strata do zwyciężczyni wyniosła 20,9 s.

Liga Małopolska SZS, Liga Regionalna Grupy Azoty została rozegrana w Obidowej. W  biegach ze startu wspólnego wystartowało prawie 300 uczestników z kilkudziesięciu szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa małopolskiego.  Ze startu swoich podopiecznych może być zadowolona Michalina Maciuszek, olimpijka, trenerka klubu  St. Olympic Rabka Zdrój. Jej zawodnicy w kategoriach szkół podstawowych zdobyli w Obidowej trzy medale w tym dwa złote: Bartosz Biedroń wygrał rywalizację juniora E, jego koleżanka klubowa Natalia Kusiak pokonała wszystkie rywalki w tej samej grupie wiekowej dziewcząt. Szykuje mi się super grupa dzieciaków, widać efekty pracy włożonej w treningi, a zawody ligi są doskonałą okazją do sprawdzenia ich formy. Mam tutaj dziewczynkę, która trzeci raz jest na nartach i radzi sobie doskonale - powiedziała na mecie Maciuszek. 


Zobacz także:
Na finiszu kolejna Liga Regionalna Grupy AZOTY w biegach narciarskich Ligi Regionalne Grupy AZOTY wkraczają w fazę finałową Przed nami pierwszy finał Ligi Regionalnej Grupy AZOTY Ligi Regionalne Grupy AZOTY w biegach narciarskich mają za sobą kolejne starty Kolejny tydzień startów w Ligach Regionalnych Grupy AZOTY

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |