Toyota Gazoo Racing Festival 2016 - święto motorsportu

Toyota Gazoo Racing...
Wyścigi i rajdy są organizowane po to, żeby rozpalać w kolejnych pokoleniach zamiłowanie do motoryzacji.

Toyota Gazoo Racing, oficjalny zespół Toyoty, reprezentujący markę w różnych wydarzeniach sportowych na całym świecie, organizuje co roku dla swoich fanów imprezę na najbardziej znanym torze wyścigowym w Japonii. Gościem specjalnym był Akio Toyoda, prezydent Toyota Motor Corporation i entuzjasta motorsportu.

Toyota Gazoo Racing Festival odbywa się co roku w ostatnią niedzielę listopada na torze Fuji Speedway, na którym narodził się japoński motorsport. Biorąc pod uwagę, że Gazoo Racing odgrywa teraz kluczową rolę jako główny reprezentant Toyoty w rajdach i wyścigach samochodowych, nie było zaskoczeniem, że tegoroczny festiwal był znacznie większy od poprzednich. Pomimo niesprzyjającej pogody publiczność dopisała – na płycie toru Fuji Speedway pojawiły się tłumy fanów Toyoty i sportów samochodowych w każdym wieku.

Gwiazdą festiwalu był samochód, z którym Toyota wiąże duże nadzieje na przyszłość – Toyota Yaris WRC 2017, specjalnie sprowadzona do Japonii z bazy w Finlandii. Auto przejechało po torze pod górą Fuji nadal pokryte kamuflażem, ponieważ wciąż jeszcze czekamy na jego oficjalną premierę. Pierwszy prawdziwy test możliwości czeka go już w styczniu na rajdzie Monte Carlo. Na początku nie było wiadomo, kto prowadzi rajdowego Yarisa. Kiedy kierowca i pilot wysiedli z auta, okazało się, że to duet pełnych energii i pasji liderów – Tommi Makinen, szef zespołu Toyota Gazoo Racing WRC, i Akio Toyoda, prezydent Toyoty i wielki entuzjasta rajdów i wyścigów, którego determinacji koncern zawdzięcza swoje aktualne i oczekiwane sportowe modele.

Na płycie Fuji Speedway nie mogło zabraknąć legendarnych samochodów z lat 60., Toyoty 2000GT czy Toyoty Sports 800. Dzięki nim marka po raz pierwszy udowodniła, że potrafi budować ekscytujące pojazdy o znacznych osiągach. Tuż obok nich swoje możliwości demonstrowały współczesne samochody seryjne w limitowanych wersjach opracowanych przez Toyota Gazoo Racing – 86 GRMN i Mark X GRMN.

Fani wyścigów, który wzięli udział w festiwalu, również się nie zawiedli. Demonstracje aktualnych modeli, dla których organizowane są serie wyścigów jednej marki, takie jak GT86 i Yaris, stworzyły przyjemny dla oka tygiel różnych kolorów i warkotów silnika. Równie atrakcyjny widok stanowiła kolekcja klasycznych aut wyścigowych, takich jak Toyota 7 czy ST185 Celica GT-Four WRC.

Wyznacznikiem tegorocznej edycji Toyota Gazoo Racing Festival była różnorodność. W jednym miejscu swoje możliwości prezentowały klasyczne sportowe modele Corolli, a tuż obok po górze z metalu wspinał się najnowszy Land Cruiser. Nieco dalej można było zobaczyć, jak z betonowej rampy zeskakuje potężna ciężarówka Hino, startująca w Rajdzie Dakar. Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności za kierownicą miniaturowych klasycznych Toyot.

W Polsce fani marki Toyota również nie mogą narzekać na brak okazji do spotkań. W czerwcu na autodromie we Włościejewkach pod Poznaniem organizowany jest 4-dniowy Toyota Off-Road Festival. Pasjonaci terenowych zmagań zjeżdżają swoimi Land Cruiserami, Hiluxami, RAV4 i innymi autami 4x4 japońskiej marki na wspólne biwakowanie i pokonywanie specjalnie przygotowanych terenowych przepraw o różnym stopniu trudności. Drugą taką imprezą jest seria wyścigów aut klasycznych Motointegrator Classicauto Cup. W jego ramach od 2016 roku organizowany jest Toyota Cup, w którym w tym roku brało udział ponad 20 aut tej marki. 


fot. Toyota Gazoo Racing,...
fot. Toyota Gazoo Racing, Toyota UK

fot. Toyota Gazoo Racing,...
fot. Toyota Gazoo Racing, Toyota UK

fot. Toyota Gazoo Racing,...
fot. Toyota Gazoo Racing, Toyota UK

fot. Toyota Gazoo Racing,...
fot. Toyota Gazoo Racing, Toyota UK

fot. Toyota Gazoo Racing,...
fot. Toyota Gazoo Racing, Toyota UK

fot. Toyota Gazoo Racing,...
fot. Toyota Gazoo Racing, Toyota UK


Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |