Trener Piotr Przybecki przed rewanżowym meczem z Kadetten Schaffhausen

Trener Piotr Przybecki...
- Jedziemy do Schaffhausen wygrać ten mecz. To sobie powiedzieliśmy zaraz po ostatnim gwizdku meczu z MMTS Kwidzyn - mówi przed pojedynku w EHF VELUX Ligi Mistrzów trener ORLEN Wisły Piotr Przybecki.

- Z myślą o Kadetten spotkaliśmy się na treningu już w poniedziałek. Oczywiście przygotowywaliśmy się do meczu z MMTS, ale na pewno mieliśmy już w głowach wyjazd do Szwajcarii - mówił na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec ORLEN Wisły Piotr Przybecki - Przyznam szczerze, że w meczu z Kwidzynem brakowało nam trochę świeżości, dlatego też te najbliższe dni planowaliśmy tak, abyśmy na mecz z Kadetten wyszli z taką samą energią, z jaką rozgrywaliśmy poprzednie nasze spotkania. Ostatnie treningi były nieco lżejsze, połączone z odnową biologiczną, choć tak naprawdę tych zajęć ogólnie nie było za wiele. W czwartek trenujemy raz u siebie, a następny trening mamy zaplanowany już na piątek w Schaffhausen.

- Nie chciałbym mówić o meczu z MMTS w kontekście zimnego prysznica. Obserwuję chłopaków i widzę, że żaden z nich po ostatnich meczach kolokwialnie mówiąc „nie odleciał”. Co więcej, nasze podejście do meczu z MMTS było prawidłowe, gdyż prowadziliśmy grę przez większość spotkania. Problemy pojawiły się w samej końcówce. Tutaj się zgodzę, że być może zgubiła nas trochę rutyna i pewien automatyzm. Można również mieć uwagi, że bardziej doświadczeni zawodnicy powinni te ostatnie minuty lepiej rozegrać. MMTS puścił kontry, za którymi nie zdążyliśmy z powrotem i to podcięło nam trochę skrzydła. Swoje też zrobił tylko dzień przerwy. Oglądałem ten mecz jeszcze raz i zauważyłem, że byliśmy w obronie te pół kroku spóźnieni. Teraz przed spotkaniem z Kadetten mamy już trzy dni przerwy, czyli wracamy do naszego rytmu i tej świeżości powinno być więcej - zapowiada szkoleniowiec Nafciarzy.

Skład Orlen Wisły:

Bramkarze: Corrales, Morawski, Wichary
Skrzydłowi: Daszek, Ghionea, Mihić, Wiśniewski A.
Rozgrywający: Duarte, Gębala T., Ivić, Pušica, Tarabochia, de Toledo, Zhitnikov
Kołowi: Gębala M., Rocha

Nie wystąpią:

Dan-Emil Racotea - kontuzja
Zbigniew Kwiatkowski - uraz
Mateusz Piechowski - poza składem


Zobacz także:
Piotr Przybecki podsumował pierwszą część sezonu Velux EHF Liga Mistrzów: porażka płocczan z Kadetten Schaffhausen Piotr Przybecki przed meczem z Telekomem Veszprem Piotr Przybecki przed hitem kolejki: To może być szybki mecz Bundesliga: Magdeburg wygrywa z TSV, 6 bramek Przybeckiego

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |