Tropikalny Runmageddon w Ełku

Tropikalny Runmageddon w Ełku
W sobotę nad Jeziorem Ełckim odbyła się kolejna edycja Runmageddonu, największego w Polsce cyklu biegów przeszkodowych.

Ponad 1100 uczestników z całej Polski na 6 kilometrowej trasie walczyło z wymagającymi przeszkodami oraz ekstremalnie wysoką temperaturą. Zwycięzcą tej potyczki wśród mężczyzn został Mateusz Krawiecki z Lubawy, a w kategorii kobiet najszybsza była Karolina Szymońska z Gdyni. Z trasą Runmageddonu zmierzył się m.in. Jan Błachowicz, zawodnik mieszanych sztuk walki federacji UFC.  

W sobotę Jezioro Ełckie i jego okolice zostało opanowane przez miłośników ekstremalnego biegania. Ponad 1100 osób z całej Polski zjechało na Mazury z zamiarem przeżycia niezwykłych emocji podczas Runmageddonu w formule Rekrut, która oznacza zmagania na dystansie  6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami.  Twórcom trasy tego ekstremalnego biegu udało się zbudować wymagający tor przeszkód, który gwarantował zawodnikom niezapomniane wrażenia. Były znane z poprzednich edycji ściany, liny do wchodzenia, okopy i bagna, a także nowe przeszkody, np. przeprawa kajakowa na drugą stronę jeziora. 
Stopień trudności trasy dodatkowo wzrósł dzięki piekielnemu upałowi, który w sobotę niemiłosiernie dawał się we znaki zawodnikom. Nie ma się więc co dziwić, że największą popularnością cieszyły się przeszkody umiejscowione w ełckim jeziorze. 

Prawdziwą ulgę w tej tropikalnej, ponad trzydziestostopniowej temperaturze, przynosiło zawodnikom m.in. brodzenie po szyję w wodzie, czołganie się pod zasiekami umiejscowionymi w wodzie. Przeszkoda lodowa, na którą najczęściej narzekają uczestnicy bojąc się przeraźliwego zimna, tym razem witana była  okrzykami radości. Trasa biegu prowadziła m.in. przez półwysep jeziora, na którym stoi Krzyżacki Zamek, a zawodnicy mieli okazję zwiedzić podziemia tej warowni. Wielkie słowa uznania należą się z pewnością drużynie futbolu amerykańskiego „Olsztyn Lakers”, której zawodnicy stojąc w słońcu i w pełnym rynsztunku, przez kilka godzin tworzyli żywą przeszkodę starając się tuż przed metą powstrzymać nacierających uczestników Runmageddonu. 

„Decyzja, aby zorganizować Runmageddon na Mazurach okazała się strzałem w dziesiątkę!  Jezioro Ełckie i jego okolice są wprost stworzone do uprawiania biegów przeszkodowych. Jeśli dołożymy do tego jeszcze przychylność i wsparcie władz Ełku to otrzymujemy sprawdzony przepis na sukces. Część trasy poprowadziliśmy biegnącą wzdłuż jeziora promenadą, dzięki czemu mieszkańcy Ełku mogli z najbliższej odległości obserwować zmagania zawodników na trasie biegu i ich walkę z przeszkodami. Na obserwowaniu się jednak nie skończyło, bo ełczanie chętnie przyłączyli się do zabawy głośno dopingując i motywując uczestników! Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy w ten weekend nie wystraszyli się tropikalnej pogody  i podjęli wyzwanie. Już teraz zapraszam do Wrocławia na kolejną edycję Runmageddonu!” - powiedziała Karolina Wojtanowska, koordynator Runmageddonu Mazury.

Najszybciej z 6 kilometrową trasą i ponad 30 przeszkodami Runmageddonu Rekrut poradził sobie Mateusz Krawiecki z Lubawy, który dotarł do mety w czasie 00:57:13, tuż za nim uplasował się Grzegorz Suchowiecki z Muszak na Mazurach z czasem 00:58:15, a trzecie miejsce zajął Michał Kaczorowski z Łodzi, który do mety dobiegł w czasie 01:01:16. Wśród kobiet rywalizacja o pierwsze miejsce zawodach Rekrut również była bardzo zacięta. Najszybszą zawodniczką okazała się ostatecznie Karolina Szymońska z Gdyni, która z czasem 01:27:06 wyprzedziła Agatę Świderską z Giżycka (01:28:21). Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Mariya Łuzych z Kaliningradu (Rosja), która do mety dobiegła w czasie 01:31:42.

Z trasą Runmageddonu Rekrut zmierzył się także m.in. Jan Błachowicz, zawodnik mieszanych sztuk walki federacji UFC osiągnął czas 01:49:09 i zajął 320 miejsce w stawce 1120 uczestników, którzy dotarli do mety.

Następne zawody z cyklu Runmageddon odbędą się 30 lipca we Wrocławiu. Chętni będą mogli ponownie zmierzyć się z formułą Rekrut, a więc do pokonania będą mieli ponad 30 przeszkód ustawionych na 6 kilometrowej trasie. Zapisy na ten i inne biegi cyklu trwają na stronie www.runmageddon.pl 


fot. Michał Lasota
fot. Michał Lasota

fot. Michał Lasota
fot. Michał Lasota

fot. Michał Lasota
fot. Michał Lasota

fot. Michał Lasota
fot. Michał Lasota

fot. Michał Lasota
fot. Michał Lasota

fot. Michał Lasota
fot. Michał Lasota

fot. Michał Lasota
fot. Michał LasotaZobacz także:
Jan Błachowicz: Nie zatrzymam się przed niczym!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |