Truck Racing French Grand Prix: Ostaszewski dwa razy na pudle

Truck Racing French Grand...
W niedzielę na francuskim torze wyścigowym Paul Ricard zakończyła się pierwsza runda Truck Racing French Grand Prix.

Jedyny Polak biorący udział w wyścigach ciężarówek - Grzegorz Ostaszewski w niedzielę dwa razy stanął na najniższym stopniu podium mijając metę jako trzeci.

W wyścigach trucków we francuskim Castellet startowało 22 kierowców. Polak walczył dzielnie za kierowcą Renault Premium wystawianym przez francuski zespół Team 14. W sobotę i niedzielę odbyły się po dwa wyścigi. Pierwszy dzień weekendu nie do końca był dla Ostaszewskiego łaskawy. Podczas sobotnich kwalifikacji wywalczył piąte pole startowe i na tym miejscu ukończył pierwszy wyścig. Podczas drugiego zaraz po starcie wysunął się na prowadzenie w stawce. Niestety uderzenia kierowców jadących za Polakiem spowodowały uszkodzenie opony i spadek na ósmą pozycję na mecie. W niedzielę Grzegorz potwierdził swoją dobrą dyspozycję dwa razy mijając linię mety na trzecim miejscu. 

Grzegorz Ostaszewski: To był bardzo udany początek sezonu. Podczas pierwszej rundy Truck Racing French Grand Prix na torze Paul Ricard zdobyłem sporo cennych punktów. W sobotę pierwszy wyścig ukończyłem na piątym miejscu. Podczas drugiego niemal od razu po starcie wysunąłem się na prowadzenie. Niestety „strzał” ubiegłorocznego mistrza Francji w moje tylne koło zakończył się jazdą z uszkodzoną felgą i bez powietrza w oponie. Straciłem też oczywiście prowadzenie w wyścigu. Po kontakcie z innych zawodnikiem otrzymałem dodatkowo 30 sekund kary, ale mimo to dojechałem na ósmym miejscu. W niedzielę w obu wyścigach jechało mi się fantastycznie i w obu zająłem trzecie miejsce. Dodatkowo otrzymałem nagrodę Fair Play od organizatorów. Chciałbym podziękować moim sponsorom: Renault Trucks Polska, DKV Euro Service Polska i Texaco Polska bez pomocy których nie wystartowałbym w tym roku. Podziękowania także dla francuskiego Teamu 14 za wspaniałe przygotowanie mojego samochodu. 

Kolejna runda Mistrzostw Francji Samochodów Ciężarowych FFSA już 9 czerwca we francuskim Nogaro. 


fot. K. Biskupska
fot. K. Biskupska

fot. K. Biskupska
fot. K. Biskupska

fot. K. Biskupska
fot. K. Biskupska

fot. D. Triquart
fot. D. Triquart

fot. K. Biskupska
fot. K. Biskupska


Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |