Trzy walki o mistrzostwo świata w najbliższy weekend na żywo wyłącznie w Fightklubie

Trzy walki o mistrzostwo...
Dwie noce z boksem w najlepszym wydaniu!

Z piątku na sobotę prosto z Hialeah na żywo w Fightklubie walka Erislandy Lara vs Yuri Foreman o pasy WBA Super World i IBO World w wadze superpółśredniej, a niemal dokładnie dobę później gala z Nowego Jorku, na której wydarzeniami wieczoru będą pojedynki Badou Jack vs James DeGale o pasy WBC World i IBF World oraz Jose Pedraza vs Gervonta Davis o pas IBF World. Wszystkie te konfrontacja w najbliższy weekend na żywo wyłącznie w Fightklubie!

Erislandy Lara vs Yuri Foreman
noc z piątku na sobotę (13/14 stycznia), godz. 3.00

Na ringu w Hialeah rękawice skrzyżują dwaj znakomici pięściarze, aktualny czempion zmierzy się z byłym mistrzem, który po raz drugi w karierze pretenduje do pasa. Zdecydowanym faworytem jest broniący tytułów WBA Super World i IBO World Erislandy Lara. Pochodzący z Kuby, ale mieszkający na stałe w Houston „The American Dream” po raz dwudziesty ósmy wystąpi na zawodowym ringu. W dotychczasowych walkach odniósł 23 zwycięstwa, w tym 13 przed czasem. Po raz ostatni przegrał w lipcu 2014 roku z Saulem Alvarezem. Od tamtej pory stoczył cztery pojedynki i wszystkie rozstrzygnął na swoją korzyść. Już w kolejnym starciu po porażce z „Canelo” sięgnął po pas WBA World pokonując w San Antonio Ishe Smitha. Pół roku później wygrał z Delvinem Rodriguezem i do pierwszego tytułu dołożył dodatkowo wakujący pas IBO World. Oba udało mu się obronić w dwóch kolejnych potyczkach, z Janem Zaveckiem i Vanesem Martirosyanem. W starciu z Foremanem Kubańczyk również będzie zdecydowanym faworytem. Jeśli wykorzysta wszystkie swoje atuty - znakomitą technikę oraz dobrą defensywę - nie powinien mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa.

Foreman nie jest faworytem, z pewnością jednak postara się sprawić na Florydzie niespodziankę. Mający białoruskie korzenie pięściarz doskonale zdaje sobie sprawę, że dla niego będzie to walka życia. 36-latek w 2009 roku był już mistrzem WBA World. Tytułem tym szczycił się jednak zaledwie siedem miesięcy. Już w pierwszej obronie poległ z Miguelem Cotto, następnie przegrał z Pawłem Wolakiem i na wiele miesięcy wypadł ze światowej czołówki. Od jego ostatniej przegranej minęło już jednak blisko sześć lat, Foreman stoczył w tym czasie sześć pojedynków i wszystkie rozstrzygnął na swoją korzyść. W ostatnim z nich – w czerwcu – pokonał przez techniczny nokaut Jasona Davisa. Czy stać go na to, aby sprawić niespodziankę w starciu z Larą i również schodzić z ringu z podniesioną głową (i dwoma mistrzowskimi pasami)?

Badou Jack vs James DeGale i Jose Pedraza vs Gervonta Davis
noc z soboty na niedzielę (14/15 stycznia), godz. 3.30

Unifikacja - to słowo, które rozgrzewa wszystkich fanów boksu! W nocy z soboty na niedzielę w Barclays Center na Brooklynie pojedynek, w którym na szali leżały będą dwa mistrzowskie pasy - należący do Jacka WBC World oraz IBF World, którego posiadaczem jest DeGale. Na tej samej gali o tytuł IBF World powalczą Jose Pedraza i Gervonta Davis. Fantastyczne pięściarskie show z soboty na niedzielę od 3.30 na żywo w Fightklubie! Jack vs DeGale to bez wątpienia najgorętsza walka w tym roku. Jej stawką są dwa tytuły mistrza globu, o który rywalizować będą zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki.

Pierwszy z nich broni w Nowym Jorku pasa WBC World, po który sięgnął w kwietniu 2015 roku zwyciężając Anthony’ego Dirrella. Pięć miesięcy później obronił go w starciu z George’em Grovesem, a niecały rok temu w konfrontacji z Lucianem Butem. W sumie pochodzący ze Szwecji pięściarz stoczył w karierze 23 walki, przegrał tylko jedną - z Derekiem Edwardsem, dwie zremisował, w pozostałych schodził z ringu zwycięski. Bardzo zbliżonymi statystykami legitymuje się James DeGale. Bilans Brytyjczyka to 23-1-0, jedyną porażkę poniósł na początku swojej drogi na szczyt z rąk George’a Grovesa. Później konsekwentnie piął się w pięściarskiej hierarchii - sięgał po tytuł mistrza Europy, pasy WBO Intercontinental i WBC Silver, wreszcie w maju 2015 roku pokonał Andre Dirrella i wywalczył upragnione mistrzostwo IBF World w wadze superpółśredniej. Skutecznie obronił je później w potyczkach z Lucianem Bute i Rogelio Mediną. W weekend przed Brytyjczykiem być może najtrudniejsza walka w karierze.

Bezpośrednio przed walką Jack vs DeGale swoje umiejętności zaprezentuje dwóch pięściarzy, którzy na zawodowych ringach nie zaznali jeszcze smaku porażki, Jose Pedraza i Gervonta Davis. Pierwszy ma na koncie 22 zwycięstwa (12 przez nokaut), drugi 16 wygranych (15 przez KO). Ten, który w Nowym Jorku będzie kontynuował swoją serię, oprócz poprawienia statystyk zdobędzie też prestiżowy pas IBF World w wadze supermuszej. Zdaniem pięściarskich ekspertów zdecydowanym faworytem pojedynku jest Pedraza. 27-letni Portorykańczyk po raz czwarty bronił będzie tytułu. Dla Davisa będzie to debiutancki pojedynek o jakiekolwiek trofeum, dotychczas nie walczył o żaden pas, choć w swoich konfrontacjach „wykręcił” znakomite wyniki. Tylko jeden z jego szesnastu przeciwników zdołał wytrwać w ringu do ostatniego gongu, a średnio „Tank” kończy swoje walki w połowie drugiej rundy.

Znakomite pięściarskie widowiska w najbliższy weekend na żywo wyłącznie w Fightklubie. W nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę dwie emocjonująco zapowiadające się gale z trzema walkami o mistrzostwo świata!




Zobacz także:
Premierowe odcinki magazynów i druga część „Outback Fight Club” w weekend w Fightklubie Znakomity film „Outback Fight Club” w Fightklubie Joshua Franco vs Victor Pasillas na żywo wyłącznie w Fightklubie Hard Knocks Fighting 53 w sobotni wieczór w Fightklubie Nordic Fight Night w sobotę na żywo w Fightklubie

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |