Turniej Dawnych Mistrzów 2017: znamy wyniki losowania

Turniej Dawnych Mistrzów...
Stal Mielec zmierzy się ze Stalą Rzeszów, Pogoń Lwów podejmie Garbarnię Kraków - takie pary meczowe drugiej edycji Turnieju Dawnych Mistrzów wyłoniło losowanie.

Zwycięzcy zagrają w finale, przegrani powalczą o trzecią lokatę. Impreza odbędzie się 18 lutego na boisku Hotelu Rado Mielec w Woli Chorzelowskiej.

Turniej Dawnych Mistrzów jest jedyną imprezą piłkarską łączącą historię polskiego futbolu z współczesną formą przygotowań do rundy wiosennej, która odbywa się na terenie naszego kraju. W tym wyjątkowym wydarzeniu wezmą udział drużyny, które tworzyły historię polskiego futbolu. Pogoń Lwów, Stal Rzeszów, Garbarnia Kraków i Stal Mielec to kluby, które mają swoją markę i wspaniałe tradycje sportowe.

Wszystkie te zespoły w przeszłości zdobywały najważniejsze krajowe trofea, stąd też powstała nazwa zawodów. Pogoń Lwów była Mistrzem Polski czterokrotnie: 1922, 1923, 1925, 1926. Garbarnia Kraków krajowy czempionat zdobyła w 1931 roku, a Stal Rzeszów w 1975 roku sięgnęła po Puchar Polski. Gospodarz imprezy, Stal Mielec Mistrzem Polski była dwukrotnie: 1973 i 1976.

Turniej Dawnych Mistrzów ma przypomnieć kibicom o dawnych sukcesach tych zasłużonych dla polskiej piłki klubów. Jednocześnie zapewni okazję do gry z ciekawymi rywalami w zimowym okresie przygotowawczym, na dobrym boisku ze sztucznej nawierzchni Hotelu Rado Mielec w Woli Chorzelowskiej, partnera Klubu FKS Stal Mielec.

Dla kibiców to okazja do dodatkowych emocji sportowych, atrakcyjna forma przygotowań do meczów ligowych. Pierwsza edycja Turnieju Dawnych Mistrzów odbyła się w Mielcu w 2016 roku, FKS Stal gościła Widzew Łódź, Szombierki Bytom i Garbarnię. Imprezę wygrali Biało-Niebiescy.

Losowanie par meczów drugiej edycji Turnieju Dawnych Mistrzów odbyło się podczas Targów Ślubnych w Hotelu Rado 29 stycznia, gdzie piłkarze Stali: Boris Milekić, Szymon Sobczak, Tomasz Libera, Krzysztof Kiercz i Przemysław Lech sprawdzali się w roli modeli prezentujących ślubne kreacje.

WIDEO Z LOSOWANIA:


Wstęp na imprezę planowany jest jako bezpłatny. Podczas Turnieju prowadzona będzie akcja charytatywna: na rzecz 10-letniego Bartosza Janusza, który od 4 lat walczy o powrót do zdrowia po operacji guza mózgu. Ciało chłopca jest w letargu, Bartuś potrzebuje drogiej rehabilitacji i kuracji.

Początek Turnieju - 12:00, koniec planowany około 17:15. Mecze rozgrywane będą dwa razy po 30 minut. Miejsce turnieju: Hotel Rado Mielec, Wola Chorzelowska.

Program godzinny turnieju:

12:00 Stal Rzeszów - Stal Mielec

13:15 Pogoń Lwów - Garbarnia Kraków

14:30 Mecz o 3. Miejsce (przegrani z meczów numer 1 i 2)

16:00 Finał (zwycięzcy meczów numer 1 i 2)


Zobacz także:
PGNiG Superliga: dzielna postawa Stali, Vive odjechało w drugiej połowie! Stal Mielec z nowym sponsorem! Wasil Panajotow nowym pomocnikiem Stali Mielec Stal Mielec na obozie: styczeń to jeden z najważniejszych okresów w życiu piłkarza Damian Ałdaś nowym zawodnikiem Biało-Niebieskich z Mielca

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |