Turniej w Eldzie: koncertowy początek i nieskuteczna końcówka Polek

Turniej w Eldzie:...
Na zakończenie turnieju towarzyskiego w Eldzie Biało-czerwone przegrały z Hiszpankami 18:22 i zakończyły rywalizację na drugim miejscu.

Zawodniczki Leszka Krowickiego znakomicie zaprezentowały się w pierwszej połowie, w której straciły tylko osiem bramek. W drugiej partii Polki zawodziła nieco skuteczność.

Wyrównane starcie z wicemistrzyniami Europy pozwala jednak czekać z optymizmem na rozpoczynające się równo za tydzień finały EHF EURO w Szwecji.

Nasz zespół rozpoczął skoncentrowany, Polki grały uważnie w obronie, skutecznie w ataku i w 10. minucie było 5:2 dla Biało-czerwonych. Od pierwszych minut  znakomitymi interwencjami popisywała się Weronika Gawlik, w tym przy rzucie karnym.

Nasz zespół również zmarnował dwa rzuty z linii 7. Metra, ale ocena ich występu w pierwszej odsłonie może być tylko pozytywna. Znakomita defensywa i koncertowa forma Gawlik sprawiły, że faworyzowane Iberyjki zdobyły do przerwy tylko osiem bramek. Polki schodziły do szatni z jedenastoma bramkami na swoim koncie.

Hiszpanki rozpoczęły druga połowę od mocnego uderzenia i po sześciu minutach doprowadziły do remisu po 13. Wtedy ciężar gry wzięła na swoje barki Marta Gęga, jej dwa atomowe i skuteczne rzuty z drugiej linii i znakomita asysta do Joanny Drabik pozwoliły naszemu zespołowi na złapanie oddechu.

Od tego momentu oglądaliśmy walkę gol za gol, a prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem ponownie mieliśmy remis (18:18).

O przegranej naszego zespołu zdecydowały dwa czynniki – bardzo słaba skuteczność po przerwie oraz kilka wyśmienitych parad doświadczonej Silvii Navarro. W poniedziałek Biało-czerwone wrócą do kraju, a trener Krowicki ogłosi skład zespołu na finały ME.

Do soboty Polki trenować będą w Płocku, skąd via Warszawa udadzą się do Szwecji. Już w niedzielę rozpoczną zmagania w EHF EURO meczem przeciw Francuzkom.

Hiszpania - Polska 22:18 (8:11)

Polska: Płaczek, Kordowiecka, Gawlik - Drabik 2, Kowalska 1, Kobylińska 2, Janiszewska, Kozłowska 1, Szczecina, Królikowska 3, Grzyb 1, Andrzejewska, Nosek, Gęga 5, Galińska, Achruk 2, Wojtas 1, Rosiak.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Hiszpania - 6 pkt.
2. Polska - 4 pkt.
3. Japonia - 2 pkt.
4. Argentyna - 0 pkt.
Zobacz także:
Turniej w Irun: porażka biało-czerwonych z Hiszpanią Turniej w Eldzie: druga wygrana biało-czerwonych! Turniej w Eldzie: Polki gromią Japonki! RELACJA LIVE: POLSKA - JAPONIA Ostatni test Polek przed EHF Euro 2016

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |