Turniej w Irun: Polska na koniec remisuje z Argentyną

Turniej w Irun: Polska na...
Na zakończenie turnieju towarzyskiego w Hiszpanii reprezentacja Polski zremisowała z Argentyną 26:26. To był ostatni sprawdzian Biało-czerwonych przed finałami MŚ, które 11 stycznia rozpoczynają się we Francji.

Do środy Polacy trenować będą w Irun, skąd autokarem wyruszą do Nantes. W czwartek w swym pierwszym meczu MŚ zmierzą się z Norwegią.

Początek spotkania był wyrównany, ale od 20. minuty to rywale dyktowali przebieg wydarzeń na boisku. Zespół z Ameryki południowej najpierw wypracował dwie bramki przewagi (10-8), a potem systematycznie powiększali dystans (13-8).

Nawet grając w liczebnej przewadze podopieczni Talanta Dujszebajewa mieli spore kłopoty z pokonaniem Matiasa Schulza, w końcu niemoc przełamali po sytuacyjnych rzutach Mariusz Jurkiewicz i Rafał Przybylski.

Druga partia to zdecydowanie spokojniejsze akcje oraz dużo lepsza postawa w defensywie w wykonaniu Polaków. Skuteczni byli Michał Daszek i Rafał Przybylski, w 43. minucie obaj leworęczni zawodnicy mieli na swoim koncie po pięć bramek, a na tablicy wyników widniał remis 17:17.

Cztery minuty później kolejny skuteczny kontratak, wyprowadzony przez Jurkiewicz i wykończony przez Daszka, przyniósł Biało-czerwonym prowadzenie 20:19.

W końcowej fazie spotkania polski zespół kilkakrotnie miał szansę na powiększenie przewagi. W końcu sztuka ta udała się naszym zawodnikom, ale mimo to do końcowej syreny walczyli o zwycięstwo.

Stratę zanotował bowiem Przybylski i na dziesięć sekund przed upływem czasu gry Vieira doprowadził do wyrównania (26:26). W ostatniej akcji Tomasz Gębala rzucił wysoko nad argentyńskim murem, ale i nad bramką przeciwników i mecz zakończył się podziałem punktów.

Polska - Argentyna 26:26 (10:13)

Polska: Malcher, Morawski, Kornecki - Chrapkowski, Jurkiewicz, Jachlewski, Walczak, T. Gębala, M. Gębala, Daszek, Krajewski, Przybylski, Łyżwa, Niewrzawa, Daćko, Gierak, Moryto.

Turniej w Irun: minimalna porażka Polaków z Katarem Turniej w Irun: porażka biało-czerwonych z Hiszpanią TVP pokaże mecze turnieju w Irun Turniej w Irun: drugie miejsce biało-czerwonych Turniej w Irun: udana pogoń biało-czerwonych i wygrana ze Szwedami!