Turniej w Irun: minimalna porażka Polaków z Katarem

Turniej w Irun: minimalna...
W starciu wicemistrzów świata z brązowymi medalistami ostatniego mundialu minimalnie lepsi okazali się Katarczycy, którzy pokonali reprezentację Polski 26:25.

Biało-czerwoni potrafili odrobić stratę sześciu bramek z pierwszej połowy, a o końcowym wyniku zadecydowały błędy naszego zespołu w decydujących minutach spotkania.

Po wyrównanym początku inicjatywę przejęli Katarczycy i od stanu 4:4 zdobyli aż sześć bramek z rzędu i Polacy przegrywali 4:10. W szeregach mistrzów Azji, co nie było zaskoczeniem, prym wiedli Bertrand Roine i Rafael Capote.

Dopiero znakomite asysty Łukasza Gieraka do Macieja Gębali i Michała Daszka otworzyły obrotowemu i skrzydłowemu drogę do bramki rywali przyniosły naszej drużynie przełamanie. Po chwili bramkę z kontrataku dołożył Jachlewski i straty zostały zmniejszone o połowę (7:10).

Katar największe zagrożenie stwarzał przy rzutach z dystansu, tymczasem podopieczni Talanta Dujszebajewa grali nierówno, bardzo udane akcje przeplatali niedokładnymi zagraniami.

Druga połowę Biało-czerwoni rozpoczęli z niezwykłym animuszem. Znakomicie funkcjonowała nasza defensywa co zaowocowało szansami do kontr, co najważniejsze szansami wykorzystanymi. Dystans dzielący obie drużyny wynosił już tylko jedno trafienie (16:17).

Podobnie jak w meczu z Hiszpanią znakomicie spisywał się Adam Malcher, który w bramce zastąpił Adama Morawskiego. W 37. minucie, Polacy zadali dwa ciosy, najpierw z karnego do wyrównania doprowadził Przemysław Krajewski, a w następnej akcji Gierak - sytuacyjnym rzutem, wykorzystując nieobecność Danijela Sarića między słupkami - dał nam prowadzenie 20:19.

Niestety w decydujących akcjach w poczynania Polaków ponownie wdarł się brak precyzji, straty w ataku i rzuty z nieprzygotowanych pozycji zostały bezlitośnie wykorzystane przez wicemistrzów świata, którzy ostatecznie zwyciężyli

Polska - Katar 25:26 (11:15)

Polska: Malcher, Morawski, Kornecki - Chrapkowski 3, Jurkiewicz, Jachlewski 4, Walczak, T. Gębala 2, M. Gębala 6, Daszek 2, Krajewski 3, Przybylski 1, Łyżwa, Niewrzawa 1, Daćko 2, Gierak 1.
Zobacz także:
Turniej w Irun: Polska na koniec remisuje z Argentyną Turniej w Irun: porażka biało-czerwonych z Hiszpanią TVP pokaże mecze turnieju w Irun Turniej w Irun: drugie miejsce biało-czerwonych Turniej w Irun: udana pogoń biało-czerwonych i wygrana ze Szwedami!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |