Turniej w Irun: porażka biało-czerwonych z Hiszpanią

Turniej w Irun: porażka...
Bardzo obiecująca pierwsza połowa, słaba druga i spora rotacja składem - tymi słowami można podsumować występ Polaków w starciu z Hiszpanami, rozpoczynającym towarzyskie zmagania w Irun.

Ostatecznie zawodnicy Talanta Dujszebajewa wysoko ulegli gospodarzom 20:30, choć do przerwy był remis po 11.

Pierwsza odsłona skończyła się wynikiem remisowym, ale to Polacy mieli dwie szanse na to, aby zejść do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu. Niestety najpierw zgubili piłkę, a w ostatniej akcji rzut Marka Daćki odbił Rodrigo Corrales.

Wcześniej oglądaliśmy bardzo wyrównane zawody, choć to gospodarze prowadzili nawet czterema bramkami, ale Biało-czerwoni krok po kroku te straty odrobili. Znakomicie między słupkami polskiej bramki spisywał się Adam Malcher.

Podopieczni Talanta Dujszebajewa dobrze radzili sobie w rzutach z drugiej linii, a tymczasem gracze z półwyspu Iberyjskiego więcej grali z kołem, obie ekipy trzykrotnie zapunktowały w kontrataku.

Po przerwie trener reprezentacji Polski posłał do boju w zasadzie zupełnie inną siódemkę, niż ta, która zamykała pierwszą odsłonę. Początek to gra gol za gol, ale od stanu 13:13 to Hiszpanie cztery razy z rzędu wpisali się na listę strzelców (17:13).

Gospodarze zdecydowanie agresywniej grali w obronie, byli też dużo szybsi i skuteczniejsi niż w pierwszych trzydziestu minutach. Tymczasem Biało-czerwoni mieli coraz większe kłopoty ze sforsowaniem zasieków rywali – cały czas utrzymywał się cztero, pięciobramkowy dystans dzielący obie drużyny.

Trener Dujszebajew poprosił o czas, ale nie odmienił on gry jego zespołu. Spore kłopoty w bramce miał Adam Morawski, Hiszpanie raz po praz dochodzili do czystych sytuacji i nie mieli kłopotów z pokonaniem polskiego bramkarza.

W 47. minucie Hiszpanie mieli osiem bramek zaliczki (23:15). Między słupkami hiszpańskiej bramki dwoił się i troił Gurutz Aginagalde, kuzyn obrotowego Vive Tauron Kielce- Julena. Co ciekawe debiutujący w kadrze golkiper skończy w tym roku 40 lat.

Kolejne nieskuteczne akcje Polaków przyniosły wysoką przegraną naszego zespołu 20:30.

Turniej towarzyski w Irun:

Argentyna - Katar 25:30 (14:13)

Hiszpania - Polska 30:20 (11:11)

Polska: Malcher, Morawski, Kornecki - Chrapkowski 1, Jurkiewicz 2, Jachlewski, Walczak, T. Gębala 4, M. Gębala 2, Daszek 2, Krajewski 1, Przybylski 4, Łyżwa, Niewrzawa 1, Daćko 2, Gierak 1.
Zobacz także:
Turniej w Irun: Polska na koniec remisuje z Argentyną Turniej w Irun: minimalna porażka Polaków z Katarem TVP pokaże mecze turnieju w Irun Turniej w Eldzie: koncertowy początek i nieskuteczna końcówka Polek Turniej w Irun: drugie miejsce biało-czerwonych

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |