Tysiące kilometrów dla małej poznanianki

Ponad 20 tys. kilometrów w niecały miesiąc przebyli uczestnicy akcji „Sztafeta do Rio dla Lenki”. Zaangażowało się w nią ponad 200 osób, które poprzez swoją codzienną aktywność i wspólne treningi dokładały do wspólnej puli kolejne cegiełki.

Dzięki nim na konto Lenki - 4-letniej poznanianki trafią ponad 2 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na operacje i rehabilitację, pomagające dziewczynce odzyskać sprawność i rozwijać pasje. 

Początkowym celem wspólnej akcji poznańskiej firmy Diet & More i grupy biegowej RunnersClub.pl Poznań było symboliczne pokonanie biegiem, rowerem lub marszem nordic walking 10199,1 kilometrów, czyli dystansu dzielącego w linii prostej Poznań i Rio de Janeiro. Uczestnicy akcji pokazali jednak, że mają wielkie serca do pomagania i stać ich na znacznie więcej. Po niecałych dwóch tygodniach, organizatorzy postanowili podwoić dystans, a zawodnicy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i jeszcze przed planowanym zakończeniem akcji sprostali całemu wyzwaniu. Na osoby, które dołożyły do puli najwięcej kilometrów, czekały upominki własnoręcznie przygotowane przez Lenę i niespodzianki od organizatorów wydarzenia.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi i wdzięczni za każdą okazaną nam pomoc. Dziękujemy wszystkim, którzy przez ten czas biegali, jeździli i chodzili dla Lenki. Mamy nadzieję, że dzięki Wam będzie ona mogła kiedyś cieszyć się pełną sprawnością. Kto wie, być może w przyszłości sama zaangażuje się w podobną akcję. - mówił Marcin Malanowicz, tata Lenki. - Życzymy wszystkim uczestnikom, by dobro, którego dokonali poprzez udział w akcji wróciło do nich ze zdwojoną siłą - dodał.

Dziewczynka urodziła się z wrodzonymi wadami układu kostnego i ma już za sobą skomplikowany proces diagnostyki i operację prawej dłoni. Niedługo będą czekać ją kolejne zabiegi. Pomimo swojej choroby, jest uśmiechnięta i pełna energii. Uwielbia chodzić do przedszkola, tańczyć, biegać i pływać. Jej sportowe pasje są również bliskie uczestnikom charytatywnej sztafety.

- Ogromnie cieszymy się, że akcja przybrała tak dużą skalę i razem mogliśmy pomóc Lence, a przy okazji sprawdzić się i dobrze się bawić. Z pewnością będziemy myśleli o podobnych inicjatywach w przyszłości. - mówiła Małgorzata Segiet z Diet & More, organizatorka akcji. - Wspólne zbieranie kilometrów to również doskonała przedświąteczna motywacja. Mamy nadzieję, że uczestnicy akcji będą kontynuować swoje sportowe dokonania w najbliższym czasie, a później w nowym roku - dodała.

Osoby, które nie miały okazji uczestniczyć w rywalizacji, a chcą wesprzeć Lenkę, mogą przekazać 1% ze swojego PIT-u lub bezpośrednio zasilić subkonto Leny w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” (cel szczegółowy: 20599, Lena Malanowicz).


Zobacz także:
Charytatywna sztafeta powraca do Poznania Dla Lenki pobiegną i pojadą aż do Rio de Janeiro

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |