Udany występ Marka Konwy w przełajowych zawodach Pucharu Świata w Holandii

Mistrz Polski w cyclocrossie - Marek Konwa zajął 17. miejsce w przełajowych zawodach Pucharu Świata w holenderskim Hoogerheide.

Reprezentujący barwy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, świeżo upieczony mistrz Polski w kolarstwie przełajowym, pojechał sprawdzić swoje możliwości na tle światowej kolarskiej elity w Holandii. Pomimo odległej, bo aż 70. pozycji startowej, Marek Konwa zdołał przebić się do czołówki i ostatecznie zakończyć wyścig na 17. miejscu. Zawody w Hoogerheide były dla Konwy ostatnim sprawdzianem przed przyszłotygodniowym startem w Mistrzostwach Świata w Luxemburgu.

Komentarz Marka Konwy z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team:

W niedzielę wystartowałem w holenderskim Hoogerheide w Pucharze Świata. Niestety zostałem ustawiony na końcu stawki z numerem 70. Cały czas zbieram punkty w rankingu UCI i nie mam jeszcze ich zbyt wiele. Z tego względu, na takim wyścigu muszę od początku przebijać się do przodu. Trasa była bardzo szybka. Jeden błąd zawodnika przede mną powodował spowolnienie, które bardzo utrudniało pogoń. Tego dnia czułem się bardzo dobrze i w połowie wyścigu udało mi się przebić do pierwszej dwudziestki. Na ostatnim okrążeniu walczyłem o jak najlepszą pozycję i jechałem już na czele swojej grupki, jednak jeden z rywali potraktował mnie barkiem i wylądowałem na barierkach, przez co straciłem kilka miejsc. Ostatecznie kończę na 17. pozycji, z czego jestem bardzo zadowolony. A już za tydzień Mistrzostwa Świata. Trzymajcie kciuki !
Zobacz także:
Polacy dają radę na Pucharze Świata w Albstadt Udana majówka dla zawodników Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team Rower na siłowni to nie to samo co w terenie! Michalina Ziółkowska rozpoczyna ściganie po zimowej przerwie Marek Konwa kończy sezon przełajowy dobrym startem na Mistrzostwach Świata w Luksemburgu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |