Umiarkowane zadowolenie Piotra Mateli

Umiarkowane zadowolenie...
W piątek Atomówki wygrały pierwszy ze springów okresu przygotowawczego 3:1. Trener Piotr Matela nie krył zadowolenia po tym meczu, ale wskazał też wyraźnie, że przed jego zespołem jeszcze dużo pracy.

W meczu z Jokerem Świecie Atomówki zwyciężyły w czterech setach, a najbardziej pomocna była im zagrywka.

- Cieszę się, że wygraliśmy, choć nie uważam, abyśmy mieli po drugiej stronie siatki łatwego przeciwnika. Patrząc po etapie przygotowań, w jakim się znajdujemy, spodziewałem się słabszej postawy mojego zespołu, więc to jest na pewno coś pozytywnego. Natomiast te elementy, na których mi najbardziej zależało, nie wyglądały do końca tak, jak sobie to z dziewczynami ustalaliśmy. Są tu zatem spore rezerwy. Cieszę się z tego, jak dziewczyny dzisiaj zagrywały, bo na chwilę obecną najmniej czasu poświęcamy temu elementowi - powiedział trener Atomówek.

Jedną z rzeczy, do których można było mieć nieco większe zastrzeżenia, były niewątpliwie przestoje w grze. Atomówkom zdarzało się tracić punkty seriami, choć zupełnie nie były do tego przymuszane. Trener zespołu uspokaja jednak, że nie jest aż tak źle.

- Jesteśmy na takim etapie treningów i ich intensywności, że ja cieszę się, że tych przestojów było tak mało - powiedział z uśmiechem.

Szkoleniowiec z optymizmem patrzy również w przyszłość.

- Sądzę, że czas będzie działał na naszą korzyść i musimy dalej konsekwentnie robić to, co robiliśmy do tej pory. Warto utrzymać tę pracę na tym poziomie, jaki zakładaliśmy sobie wcześniej. Choćby po tym meczu widzę dużo takich rzeczy, że jeżeli wszystko nam "zagra", tanio skóry nie będziemy oddawali - zakończył Matela.


Zobacz także:
Atomówki będą promować transplantologię Matela: Nie patrzymy na mecz przez pryzmat miejsc w tabeli Przedświąteczny pojedynek w Hali 100-lecia Sportowcy Trefla dla bezdomnych kotów ORLEN Liga: zwycięstwa bielszczanek i sopocianek Zagrajmy jak w latach 90-tych! - Atomówki będą rozdawać... kasety magnetofonowe!

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |