Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie startu Polaków w drugim dniu

Uniwersjada Ałmaty 2017:...
Trzy medale dopisali we wtorek do swojego dorobku polscy sportowcy uczestniczący w 28. Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach. Podobnie, jak w poniedziałek, we wtorek biało-czerwoni kapitalnie spisali się na stoku snowboardowym.

Złoty medal w slalomie równoległym wywalczyła Weronika Biela, a brązowy - w tej samej konkurencji - Karolina Sztokfisz. Wśród mężczyzn srebrny medal zdobył Oskar Kwiatkowski.

- W poniedziałek zajęłam czwarte miejsce, ale nie było dużo złości, bo bardzo cieszyłam się z medali dziewczyn. Jednak minąć się z medalem było nieprzyjemnie, więc w drugim starcie chciałam pokazać się z jak najlepszej strony - mówiła Biela.

Pogoda pokrzyżowała plany zdobycia medalu we wtorek Adamowi Cieślarowi, bo z powodu intensywnych opadów śniegu nie odbyły się zawody w kombinacji norweskiej. Zostały one przełożone na środę, aczkolwiek prognozy pogody nie są korzystne.

Pozostali sportowcy - mimo trudnych warunków - startowali. W biathlonowym biegu pań na 15 kilometrów piętnastą lokatę zajęła Dominika Bielecka. Pięć miejsc niżej była Karolina Trzaska, a na 27. pozycji zawody zakończyła Klaudia Cichoń.

- Warunki były bardzo trudne, na strzelnicy przez mgłę ledwo było widać tarczę - komentowała Bielecka. W biegu mężczyzn na 20 kilometrów Polacy byli daleko - Barłomiej Filip 29, Tomasz Jurczak 38, Marcin Piasecki 40, a Mariusz Wtorek 41.

Z wielkimi nadziejami na trasę biegu na dochodzenie ruszyła Ewelina Marcisz, ale znów musiała zadowolić się czwartym miejscem. Polka biegła bardzo ambitnie, w pewnym momencie była nawet druga, ale w końcówce wróciła na miejsce poza podium. Dziesiąta była Martyna Galewicz, a dwie pozostałe Polki zajęły dalekie lokaty - 43 była Katarzyna Stokfisz, a 51 Magdalena Czusz. W biegu na dochodzenie mężczyzn 34. pozycję zajął Andrzej Pradziad, 46. Bartłomiej Rucki, 51. Kacper Antolec, a 70. Dawid Bril.

Emocje polska ekipa przeżywała na torze łyżwiarskim, gdzie długo zanosiło się na medale. Ostatecznie w biegu pań na 1500 metrów Andżelika Wójcik była piąta, a wśród panów na 5000 metrów Marcin Bachanek zajął dziewiąte miejsce. Pozycje pozostałych Polaków - w pań 23 była Aleksandra Kapruziak, 24 Urszula Włodarczyk, a 27 Angelika Fudalej, a u panów 16. miejsce zajął Michał Ostaszewski, a 22. Szymon Palka.

Na trasie slalomu alpejskiego do kombinacji pokazała się Magdalena Kłusak. Polka została sklasyfikowana na 20. miejscu.
Zobacz także:
28. Zimowa Uniwersjada w Ałmatach zakończona! Uniwersjada Ałmaty 2017: końcowa klasyfikacja medalowa Uniwersjada Ałmaty 2017: triumf Rosjan w hokeju na lodzie Uniwersjada Ałmaty 2017: Pradziad czternasty w biegu masowym na 30 km Uniwersjada Ałmaty 2017: podsumowanie występów Polaków w dniu 7 lutego Uniwersjada Ałmaty 2017: klasyfikacja medalowa po dziewiątym dniu

Wasze komentarze
Skomentuj
Dodaj komentarz


O nas | Redakcja | Praca | Partnerzy | Reklama | Kanały RSS |